Corsair Carbide Series Spec-Delta 650W alınır mı?

Quewer

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar topladığım sistem için kasa olarak Corsair Carbide Series SPEC-Delta 650W almak istiyorum, sizce hava akışı nasıldır?

İşlemcinin kendi kutusundan çıkan soğutucu yeterli olur mu yoksa fazladan soğutucu almama gerek var mıdır? Eğer yeterli değilse 600-700 TL civarında bir kaliteli bir soğutucu önerir misiniz? Teşekkürler...

İşlemci: AMD R5 5600X

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer uygun fiyata Wraith Prisim bulabilirseniz işlemci soğutucu için gayet yeterli bir ürün. Kasa içinde bütçeniz 1800 2000 TL arası ise daha iyi alternatifler önerebilirim.

Kasa çok da iyi sayılmaz, başka şekilde de o bütçe değerlendirilebilir.

5600X için soğutucu almalısın, stok soğutucu yeterli değil. Sıvı soğutma seviyesinde arıyorsan az bütçe çıkıp Scythe Fuma 2 alabilirsin. Veya ID-Cooling SE 224 XT olur, Wraith Prism olur en son İtopya'da indirimdeydi.

@MrTurkishKebap @Uchiha Shisui @Sir Benjamin Açıkçası sistem olarak bunu almayı düşünüyordum o yüzden bu kasayı sormuştum, fiyat performans açısından bana güzel bir sistem gibi geldi. Acaba sistem öneriniz var mıdır? Bütçem 22.000 TL civarı.
Şimdi daha açıklayıcı oldu. Bazı soru işaretleri olsa da piyasayı düşündüğümüzde düzgün bir sistem olduğunu belirtmek isterim. İçinde Wraith Prism olması sizi soğutucu derdinden kurtaracaktır. MLD depolama birimine incelemesi olmadığı için güvenemiyorum. Seçenekler içerisinde KC2500 ile değiştirilebilir belki. He onun dışında kasa ve güç kaynağı için belirttiğimiz yorumlar sistemin genelini düşündüğümüzde kabul edilebilir oluyor. Eğer çok sorun yaşarsanız kasa değişimi yaparsınız hatta gerek bile kalmayabilir.

Hocam eğer hazır sistem almayı düşünüyorsanız geçen günlerde @Recep Baltaş'ın topladığı ve incelediği bir hazır sistem var. Açıkçası ürün şu anki piyasaya göre oldukça iyi ve güncel bileşenlere sahip.

Fiyatı bakımından kesinlikle alınması gereken bir sistem diye düşünüyorum. Satışını sağlayan firma da oldukça yeni ve pozitif yorumlara sahip. Bir diğer husus da şu satılan sistem sınırlı sayıda ve tükenmesi oldukça muhtemel.

Bahsi geçen sistem;

AMD 5600X-MSI RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC-B550M-A PRO-KINGSTON 500GB-CORSAIR 16GB

Şimdi daha açıklayıcı oldu. Bazı soru işaretleri olsa da piyasayı düşündüğümüzde düzgün bir sistem olduğunu belirtmek isterim. İçinde Wraith Prism olması sizi soğutucu derdinden kurtaracaktır. MLD depolama birimine incelemesi olmadığı için güvenemiyorum. Seçenekler içerisinde KC2500 ile değiştirilebilir belki. He onun dışında kasa ve güç kaynağı için belirttiğimiz yorumlar sistemin genelini düşündüğümüzde kabul edilebilir oluyor. Eğer çok sorun yaşarsanız kasa değişimi yaparsınız hatta gerek bile kalmayabilir.
Hocam zaten SSD'yi Kingston KC2500 ile değiştirmeyi düşünüyordum, RAM'i Corsair Vengeance 3600 Mhz ile değiştireceğim. Teşekkür ederim.
Hocam eğer hazır sistem almayı düşünüyorsanız geçen günlerde @Recep Baltaş'ın topladığı ve incelediği bir hazır sistem var. Açıkçası ürün şu anki piyasaya göre oldukça iyi ve güncel bileşenlere sahip.

Fiyatı bakımından kesinlikle alınması gereken bir sistem diye düşünüyorum. Satışını sağlayan firma da oldukça yeni ve pozitif yorumlara sahip. Bir diğer husus da şu satılan sistem sınırlı sayıda ve tükenmesi oldukça muhtemel.

Bahsi geçen sistem;

AMD 5600X-MSI RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC-B550M-A PRO-KINGSTON 500GB-CORSAIR 16GB
Hocam açıkçası bütçem yüksekken 3060 Ti almayı düşünüyorum çünkü bazı oyunlarda 3060'a fark atıyor, sitedeki 3060 Ti'lı sistemlere baktım ve çoğu hoşuma gitti tekrar değerlendireceğim, teşekkür ederim.

3060 Ti tabii ki de 3060'dan iyi fakat arada ki fiyat farkı da göz ardı edilecek durumda değil. Açıkçası oynamak istediğiniz oyunları 3060 3060 Ti de oynatır arada muazzam derece de fark olmadıgı için ben böyle bir kur döneminde 18K bandında olan kasayı tercih ederdim. Fiyat karsılastırması yapılırsa 5 bin TL fark var arada ki bu da küçümsenecek bir rakam değil.

Yine de tercih sizin hangisini almak isterseniz onu alın çünkü 2 sistemde sizi olabildiğince tatmin edecektir.

3060 Ti tabii ki de 3060'dan iyi fakat arada ki fiyat farkı da göz ardı edilecek durumda değil. Açıkçası oynamak istediğiniz oyunları 3060 3060 Ti de oynatır arada muazzam derece de fark olmadıgı için ben böyle bir kur döneminde 18K bandında olan kasayı tercih ederdim. Fiyat karsılastırması yapılırsa 5 bin TL fark var arada ki bu da küçümsenecek bir rakam değil.

Yine de tercih sizin hangisini almak isterseniz onu alın çünkü 2 sistemde sizi olabildiğince tatmin edecektir.
Teşekkür ederim hocam, fakat bir şey sormak istiyorum, acaba sistemde düzenleme yapılamıyor mu yoksa ben mi bulamadım, yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı