Corsair Carbide SPEC-01 Doğru Hava Akışı

121228

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar, öncelikle selam. Uzatmadan hemen konuya geçmek istiyorum. 3 Adet fan almayı düşünüyorum fakat bu fanları nasıl takarsam daha etkili bir hava akışı sağlamış olurum? Öncelikle belirtmeliyim ki kasamda 2 adet fan var. Biri CPU fanı, diğeri ise önde takılı olarak bulunan kasa fanı. Şimdi 3 tane fan geldiğinde birini öne, diğerini arkaya, bir diğerini de üste taktığımda nasıl olur acaba? Doğru hava akışı sağlanmış olur mu? Ya da bu fanlardan 2 tane alsam birini öne, diğerini arkaya, üst taraf da boş kalsa daha mı etkili olur? Hem bir miktar masraftan da kaçınmış olurum. Siz ne diyorsunuz bu işe? Yorumlarınızı bekliyorum.

Kasam:

asdsa.png

3 Tane öne içeri hava verececek şekilde, 1 tanede arkaya dışarı hava verecek şekilde takarsan en iyi hava akışını sağlamış olursun.
Ön taraf 2 fan destekliyor. 1 Tane öne taksam önde 2 tane fan olmuş olacak, diğer 1 taneyi ise arkaya mı takmalıyım üste mi? Hangi taraftan sıcak hava daha hızlı tahliye olur?

Son düzenleme:
Arka tarafa takarsan daha iyi olur. Ben de şuan öyle kullanıyorum 2 tane önde 1 tane arkada.
İşe yarar değil mi? Yoksa 1 tane daha alıp üst tarafa da takmalı mıyım? Hocam birde şu ürünü almayı düşünüyorum. Ama tam emin olamadım, alacağım fanlar 4 pinli. Bu üründen alsam 4 pinli 2 tane fanımı bu çoklayıcıya takabilir miyim?

İşe yarar değil mi? Yoksa 1 tane daha alıp üst tarafa da takmalı mıyım? Hocam birde şu ürünü almayı düşünüyorum. Ama tam emin olamadım, alacağım fanlar 4 pinli. Bu üründen alsam 4 pinli 2 tane fanımı bu çoklayıcıya takabilir miyim?

Bunun 3 fan çıkışı olanı kullanıyorum. Takabilirsin sorun olmaz. 3 pinli fan da takabilirsin.

Geri
Yukarı