Corsair Carbide Spec Delta fanlar çalışmıyor

kullanici82

Centipat
Anakartım B450M S2H. İlk yaptığım bağlantı da RGB çalışıyor fakat fanlar çalışmıyordu. Yaptığım ilk bağlantı şu şekilde:
-Kasayla beraber gelen çoklayıcı ve kumanda bağlı olarak geldi. Sadece PSU'ya sat yoluyla bağlantı yaptım. Ama boşta kalan 3 pinli 3 kablo var. Bununla mı alakalı bilmiyorum.
IMG_20200120_162903.jpg
-Farklı olarak kumandaya bağlı olan 4 pinli çoklayıcıyı LED_CPU ya taktım. RGB'de fanlar da çalışmadı.
led_cpu.png
Elimde şu şekilde bir çoklayıcı daha var. İlk yaptığım bağlıntıya ek olarak boşta kalan 3 kabloyu ve arkadaki fanı bu kabloyayı kullanarak SYS_FAN a bağlasam nasıl olur?
IMG_20200120_162614.jpg
Benzer birçok konu açılmış biliyorum ama kafam çorba oldu, bağlantılarımı nasıl yapmalıyım?

Edit: (LED_CPU) 4 pinli çoklayıcı ile yaptığım önceki bağlantıyı kabloyu ters çevirerek tekrar denedim. Sonuç, RGB çalışıyor fanlar çalışmıyor.

Son düzenleme:
Fanlardan ikişer kablo çıkması gerek. Birisi zaten çoklayıcıya bağlı olan RGB kabloları, diğeri de anakarta bağlamanız gereken fanlara güç veren kablolar. En son resimdeki çoklayıcıya bu boşta kalan kabloları bağlayıp çoklayıcının diğer ucunu anakarta bağlarsanız çalışacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı