Corsair Dominator vs. G.SKILL RAM

Fatih un

Hectopat
Merhaba sevgili forum üyeleri.
Bu RAM hakkındaki yorumlarınızı çok merak ediyorum. Kullanan tavsiye eden var mı?
Bir de anakart desteğimden sorguladığımda;

1599601399190.png

2 farklı model gösteriyor. QP'de satışta olanların Samsung olup olmadığını fark etmemi sağlayacak bir detay mevcut mu firmaya danışmak dışında?
Bir de G.Skill 3600 MHz CL16 19 19 39 RAM'leri de düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Merhaba sevgili forum üyeleri.
Bu RAM hakkındaki yorumlarınızı çok merak ediyorum. Kullanan tavsiye eden var mı?
Bir de anakart desteğimden sorguladığımda;

Eki Görüntüle 662036

2 farklı model gösteriyor. QP'de satışta olanların Samsung olup olmadığını fark etmemi sağlayacak bir detay mevcut mu firmaya danışmak dışında?
Bir de G.Skill 3600 MHz CL16 19 19 39 RAM'leri de düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım?
Dominator serisinin gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. CL16 olması ve fiyat avantajı sebebiyle GSkill Trident Z modelini almanızı öneririm. Kalan parayla daha faydalı işler yapılabilir.

Lütfen gereksiz önerilerde bulunmayın ki ben böyle bir şey talep etmedim. Anakartımın destek listesinde önerdiğiniz bellek bulunmuyor. Lütfen yazmış olmak için yazmayın.

İkisi de kalitelidir, ucuz olanı alın.

1100 lira gibi bir fiyata sinerji bilgisayardan G.Skill 2x8 3600 CL 16 satın almayı düşünüyordum. Aralarında 350 lira gibi bir fark var. Hynix çip vs Samsung çip ve halihazırda iCUE kullandığım için 350 lira fiyat farkı verilir mi onu düşünmekteyim. CL 18 19 19 39 olması da düşündürüyor açıkcası.

Lütfen gereksiz önerilerde bulunmayın ki ben böyle bir şey talep etmedim. Anakartımın destek listesinde önerdiğiniz bellek bulunmuyor. Lütfen yazmış olmak için yazmayın.

1100 lira gibi bir fiyata sinerji bilgisayardan G.Skill 2x8 3600 CL 16 satın almayı düşünüyordum. Aralarında 350 lira gibi bir fark var. Hynix çip vs Samsung çip ve halihazırda iCUE kullandığım için 350 lira fiyat farkı verilir mi onu düşünmekteyim. CL 18 19 19 39 olması da düşündürüyor açıkcası.

O RAM dünyanın en iyi ikinci RAM'i samsung b-die'den sonra. Micron e-die modül kullanır ve satış rekoru kırmaktadır. Gereksiz dediğiniz ramin zamanlamaları önerdiğiniz iki modelden üstün ve fiyatıda uygun.

Dostum Micron e-die RAM ile AMD'de uyumsuzluk yaşayan tek örnek görmedim. 100'ü aşkın sistem toplayan insan üzerinden bu yorumu yapıyorum. Desteklenen her RAM listede olmaz. Bazen destek var dense de RAM'lerin çipi değişir alırsınız uyum olmaz. Sizin bileceğiniz iş. Ama o düşündüğünüz iki RAM modelinden kat kat daha mantıklı önerdiğim model. Hayırlısı olsun.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Konuyu dağıtmadan 2 bellek üzerinden yorumlarınızı paylaşırsanız benim için daha yararlı olur. Zira destek listesindeki belleklerden almak istiyorum. Orada bulunan ve yukarıdaki 2 bellekten daha mantıklı her türlü öneriyi değerlendireceğim.
Corsair Dominator almaya karar verdim. Ekstra bir öneri yapacak yok ise. Teşekkür ederim.

Illaki orada yazması gerekmiyor, orasi disinda olanlar da uyumlu oluyor.
Sonuç olarak;

Satın aldım değişik bir karar oldu. Lakin CL 18 19 19 39 gecikmelere ve Samsung çipe sahip bu RAM. Sorusu olan olursa 1 2 güne montajını yaparım ve soruları cevaplayabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı