Corsair H100I RGB Sıvı Soğutucu Yüksek Fan Sesi

Bağlantılar pompaya yapılıyor o sogutmada, anakarta CPU girişine bağlanan kablo sadece RPM ayarı için galiba tek bir kablo var çünkü. ICUE yazılımı ile deviri ve RGB'yi kontrol edersin. Yalnız sıvı soğutma fanlari ters.
Yazılımı kurdum ses önemli düzeyde azaldı, AI Suite saçmalıyormuş sanırım. Sadece exaust fan sesi var ona da yapacak bir şeyim yok ve burda gösterilen temp değeri harika işlemciyi gösteriyor sanırım ve 28 °C görebiliyorum.

Çok teşekkürler!

Fanları da cesaretimi toplayınca tera çevireceğim :)

Yazılımı kurdum ses önemli düzeyde azaldı, AI Suite saçmalıyormuş sanırım. Sadece exaust fan sesi var ona da yapacak bir şeyim yok ve burda gösterilen temp değeri harika işlemciyi gösteriyor sanırım ve 28 °C görebiliyorum.

Çok teşekkürler!

Fanları da cesaretimi toplayınca tera çevireceğim :)
Rica ederim. Fanlari ters çevirmen şu bakımdan iyi olur. Kasanın hava akışı bu şekilde bozuk olur. Hava onden girip, arka ve üstten çıkması gerekir. Sizde üst ve önden hava alıyor. Öne 2 fan daha alirsan aynı kalite hava akışın daha güzel olur. Fanlari ters çevirme işinden de korkma basit, sadece acele etme ve vidaları önce tam oturdugun emin olunca sıkmaya başla, aşırı derecede sıkmana gerek yok nerede sona geldi dönmemeye başladı bırak, zorlama. Birde yanında radyatörü tutacak biri olursa daha rahat iş yaparsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı