Corsair H45 fan hızı sorunu

kamlikli

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma sıvı soğutma sistemi alıp taktım. Sistem tek fanlı olarak çıkıyor kutudan ben de PC üzerindeki egzoz fanı üzerine taktım. Kendi fanı ile egzoz fanı yönü aynı. Yani radyatör tam ortada kalıyor herhangi bir sıkıntı yok. Fakat MSI Afterburner veye Game Center'dan baktığımda işlemci sıcaklığı çok ani değişiyor. Mesela 34-40-44-34-37-33-47-41 gibi yani anında saniyelik değişmeler. GPU sıcaklığı çok güzel sorunsuz sabit ve kullanırken yavaş yavaş yükseliyor boştayken de yavaş yavaş alçalıyor. Ama CPU sıcaklığı kullanırken de boştayken de tutarsız. Anlık değişiyor. Bu da fan hızının anlık yükselip alçalmasına neden oluyor acayip gürültü yapıyor. BIOS'tan manuel olarak fan hızını ayarlayıp kaydetmeme rağmen egzoz fanı ( soğutma sisteminden bağımsız) yine en yüksek devirde çalışıyor. PC'yi açıp MSI Game Center'dan normale alıyorum öyle düzeliyor. Hep bunu yapmak istemiyorum. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı