Corsair HS60 USB ses kartı bozuldu

Revan214

Decapat
Daha fazla  
Selam benim Corsair HS 60 Pro kulaklığım var. 7.1 USB ses kartı ile takıyordum şimdiye kadar ve Windows HS 60 Pro diye algılıyordu. Şimdi USB ses kartı bozuldu PC AUX portuna takıyorum bilgisayar tanımıyor. AUX portuna taktığım sürece yalnızca ses geliyor kulaklığın mikrofonu çalışmıyor. Mikrofon portuna takdığım zaman mikrofon çalışıyor ses gelmiyor bu sefer. Jack girişi varsa 7.1 kullanmadığım sürece USB'siz jack girişi takarak neden kulaklığı kullanamıyorum? Bunun bir yolu var mı?
PS: Eski bilgisayarımda jack girişi takınca Windows algılardı yeni nesil PC'de yalnızca telefon kulaklığı gibi algılıyor ve kulaklığın mikrofonu ile kendisini aynı zamanda kullanamıyorum.

Başına gelen varsa diye yazıyorum belki bozulmamıştır. Arkadaşla Discord'a konuşurken sesin robot sesi geldi dedi ve ara sıra öyle olunca hep kulaklığın takılı olduğu USB ses kartını çıkarıp takarım yavaşca. Bu sefer de çıkartıp taktım bir baktım bildirim gelmedi kulaklık takılı diye, ve çalışmadı. Bir çıkartıp takmayla bozulabilir mi? Arkadaşımda kendi bilgisayarında denedi olmadı.
USB icinde yazılımsal sorun olabilir mi? Yoksa bozuldu mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20230604_205414.jpg
    IMG_20230604_205414.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 27
Anladigim kadariyla boyle bir jack coklayici yeter gibi amma daha konuya hakim arkadaşlar daha iyi cozum sunarlar

1685898316640.png

Geri
Yukarı