Corsair HS80 sesi kesiliyor

RootTR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam, kulaklığı ortalama bir ay önce satın aldım, USB bağlantısını yaptım ve neredeyse tamamen sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Oyun aralarında, sigara molalarında kulaklığı masanın kenarına bırakıyorum ve geri gelip kulağıma taktığımda kulaklığın ve mikforonun çalışmadığını fark ediyorum. Her seferinde olan bir durum değil ve bazen kendi kendine çözülürken genelde USB'den sök çıkar yapıp çözüyorum. Kulağımdayken ya da oyunlarda sorun yaşamasam da bu durum canımı sıkmaya başladı. Realtek kurulu olduğu için çakışıyor olabilir mi? iCUE yazılımı kurulu.

Edit:
Bios Güncel
Windows Güncel

Son düzenleme:
Eliniz ya da baska bir sey arkadaki tuslara carpiyor olabilir mi? Boyle bir sorun hic yasamadim ben.
Hayır, kulaklığı olduğu gibi bırakıyorum Sanki uyku moduna giriyor ve tak çıkar yapmadan kendine gelmiyor gibi hissediyorum.

Çakışma olabilir. Corsair kulaklık kullanıyorsun, onun yazılımı dışında bir şey kurmanı önermem. Corsair Void Pro'da bile ses kesilmesini USB tak çıkar ile çözüyordum, bir süre sonra yine aynısı oluyordu.
Realtek hoparlör için lazım ancak, film izlerken kulaklık kullanmayı sevmiyorum. Void Pro'da yaşadığınız sorunu nasıl çözdünüz ya da çözebildiniz mi?

Bende kablosuz versiyonu var onda da wifi sinyaliyle çakışma sorunu var belki o tarz bi durum olabilir diye düşünmüştüm ama sizdeki kabloluymuş. Icue yu silip tekrar yüklemeyi denediniz mi? Bazen icue update yaptıktan sonra donanımlar saçmalayabiliyor.

Bende kablosuz versiyonu var onda da wifi sinyaliyle çakışma sorunu var belki o tarz bi durum olabilir diye düşünmüştüm ama sizdeki kabloluymuş. Icue yu silip tekrar yüklemeyi denediniz mi? Bazen icue update yaptıktan sonra donanımlar saçmalayabiliyor.
Yabancı bir kaynaktan USB 2.0'ın sorunu çözebileceği ile ilgili bir video izledim, 3.0'ın her zaman istenen performansı veremeyeceğini düşünerek denemeye karar verdim. Eğer çözüm olmazsa icue'u tamamen silip realteksiz bir şekilde sıfırdan kuracağım.

Geri
Yukarı