Corsair Hydro H100i için Kasa Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle sistemden 3 tane Sickleflow'u çıkartın. Kasanın kendinden gelen 3 tane fanı var. Ayrıca geri kalan 4 fanı mavi led alın. SickleFlow'un mavi ledi hariç diğer ledleri çok sönük kalıyor. Kendim incelediğim için biliyorum. PSU'yu VS650 alabilirsiniz. 149TL. Bellekleri sistem oyun için ise 8GB alın. 16GB gereksiz.

Artan parayı ise kasaya yatır.

Fazla tozlanmayacak filtreleri ve soğutması iyi olan hangi kasayı önerirsiniz? Oyun için alıyorum bu arada.

Fazla tozlanmayacak filtreleri ve soğutması iyi olan hangi kasayı önerirsiniz ? Oyun için alıyorum bu arada.
Bu arada 650W yeterli olacak mıdır? Bizim burada elektrikler çok kesiliyor.

H100i için hangi kasayı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla tozlanmayan filtre diye bir şey söz konusu değil. Filtre tozlanır, siz de temizlersiniz. H100i'ye niçin bu kadar taktınız? Böyle şeyler yapacaksanız Full Tower bir kasa alabilirsiniz ama bütçeniz kısıtlı. O halde bütçenize uygun seçimler yapmalısınız. 200 liralık bir kasaya 120mm radyatörlü sıvı soğutma takabilirsiniz.

Ayrıca 650W o sistem için yeterli gelecektir. 12V kanalından gerçekten 650W güç verebilen bir güç kaynağı. 700W yazıp da 480W verenler gibi değil. Bu arada elektrik kesintisiyle güç kaynağının yeterli olmasının arasındaki bağ nedir?

Dediklerimi yaparsa eğer Full Tower kasa da alabilir.

Elektrik kesilince güç kaynağının bilgisayara zarar gelmesini koruyor diye bir şey duymuştum demek ki doğru değil. Peki bütçemi ne kadar artırmam gerek?

Elektrik kesilince güç kaynağının bilgisayara zarar gelmesini koruyor diye bir şey duymuştum demek ki doğru değil. Peki bütçemi ne kadar artırmam gerek?
Hayır, doğru ama Everest gibi dandük markalar yerine bilinen markalar alırsan bu teknolojilerin tanınan markalarda "bağımlılık" yapmış diyebiliriz. Tanınan markalar zaten ürünlerini korumak için elinden geleni yapıyorlar. Sorun yaşamazsın.

Oyun için aldığını düşünüyorum. Dediğim parçaları alırsan kasayı da rahatlıkla seçersin. Hem de bütçeyi zorlamadan!

Tamam, 650W bir güç kaynağı (sizin önerdiğiniz) ve bir de bu kasayı alsam Hydro H100i için yeterli olur mu?
Corsair Carbide Serisi™ 400R Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Tam 240mm sıvı soğutma alanı varmış, yeterli olur mu?

Ben bu kasayı tavsiye ederim sana kardeş. 10 fan takabilirsin bu kasaya. Ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum bu canavarı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…