Corsair Katar Pro Wireless donuyor

UFOLow

Decapat
RAM
XPG Gammix D30 16B (2X8GB) 3200MHz CL16 DDR4
SSD veya HDD modeli
Crucial P2 1TB 2400/1800 MBs NVMe M.2
Ekran kartı
Inno3D RTX3060 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6(LHR)
Anakart
Biostar A520MH 4000Mhz OC
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHZ 19MB AM4 65W
Arkadaşlar çok komplike bir sorunun içerisindeyim yardımcı olabilir misiniz?
Öncelikle yeni bir kasa topladım ve ilk 3 4 gün hiçbir sorunum yoktu, sonra Windows güncellemeleri bir sorun baş gösterdi. Corsair Katar Pro Wireless kullanıyorum ve toplamda yaklaşık 2 yıldır kullanıcısıyım fakat dediğim gibi güncellemeler ile kafayı yedi, mesela arada bir fare donuyor geliyor dongle ile bağlantısını kopartıyor falan. Başta güncellemelerden kaynaklandığını fark etmedim ne de olsa fareyi 2 yıldır kullanıyorum büyük ihtimal bozulmuştur falan diye düşünüyordum. Sonra ICUE'yu silip tekrar kurayım dedim ve sorunum kısmen çözülür gibi oldu bu sefer donanımsal bi' sorun olabilir dedim fakat sorun bu da değildi çünkü ara ara yine donmalar, gidip gelmeler yaşıyordum.

En son dongle farklı USB portlarında denemeyi düşündüm ve kasanın ön tarafındaki portlarda bir sıkıntı çıkmadığını fark ettim. Bilgisayarı yeni topladığım için acaba anakartta mı bir sorun var diye düşündüm fakat USB girişlerinde başka cihazları bağladığımda ve yaptığım testlerde herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şimdi ön tarafta da ara ara donmalar yaşıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Dediğim gibi kendimce bütün çözümleri denedim fareye factory reset attım, bağlantısını silip geri yükledim, uygulamasını sildim denedim, hatta uygulamanın eski sürümlerini bile denedim ama sonuç hala aynı...

Bu konuda ne yapabilirim, daha önce bunun gibi sorunla karşılaşan oldu mu, çözümünü bilen var mıdır, bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Ekran görüntüsü 2023-02-14 202817.png

Sadece mouse anlık donup geri mi geliyor yoksa dongle vs tüm bağlantıyı mı kesiyor?

Bende de Sabre RGB Pro Wireless vardı, 2000Hz, 1000Hz farketmeden arada mouse döndürürken tepki vermiyordu, 1-2 saniye civarı takılıp kalıyordu. Genel olarak sensörleri sıkıntılı sanırım. Şu an G Pro X Superlight kullanıyorum bir kere bile böyle bir şey yaşamadım. Görebiliyorsan kullandığım bütün parçalar neredeyse Corsair ancak bazı ürünleri cidden kronik sorunlu. Mouse ve kulaklıkta önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı