Çözüldü Corsair LL120 vs SP120?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aerolona

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Sizce hangisi daha sessiz ve daha iyi soğutma sağlayabilir? RGB çok önemseyen birisi değilim açıkcası. Kasanın içinde gelen fanı çıkartıp bunlardan birisini takmayı planlıyorum.

Corsair SP120

Corsair LL120

Çözüm
SP serisi Static Pressure yani statik basınç ön planda olan fanlar.
Statik basınçlı fanlar genellikle CPU ve radyatör soğutması için kullanılıyor ancak normalde kullanabilirsiniz.

SP120 modelleri Pro takısı ile güncellendi onlara da bakabilirsiniz.

LL120 CFM değerleri olarak daha iyi ve bütçe varsa tercih olarak daha iyi olur.
Statik basınçlı fanlar genellikle CPU ve radyatör soğutması için kullanılıyor ancak normalde kullanabilirsiniz.

Çözüm

SP120 Pro bulamadım sanırım bunlardan bahsediyorsunuz, bu arada sizce varsayılan olarak gelen fana göre sıcaklıkta gözle görülür bir değişim farkedilir mi?

Eğer RGB şart değilse benzer performans veren Be Quiet fanlardan 2 adet alabilirsiniz.
Eğer ki kasa için fan alacaksanız, bütçeniz kısıtlıysa ve RGB önemli değilse bu fanları öneririm:

Corsair LL120 sipariş verdim arkadaşlar sıcaklık değişimlerini gözlemleyeceğim, yardımlarınız için teşekkürler.
Bugün geldi bu arada arkadaşlar, sisteme kurulumunu yaptım. Öncekine göre aşırı sessiz ve daha soğuk çalışıyor ileride dediğiniz gibi sete tamamlamayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı