Corsair MP500 hız sorunu

Formatladıktan sonra düşüş yaşanması normal bir durum.

Ayrıca Anakart üzerinde bulunan M2 slotlarının bazıları Sata 3 arayüzü kullanırken bazıları ise NVME arayüzü kullanıyor. Taktığın M2 slotu diğer slota takmayı deneyebilirsin, gerçi Sata arayüz olanı kullansan hız bu kadar yüksek değerlere çıkmaz.

Formatladıktan sonra düşüş yaşanması normal bir durum.

Ayrıca Anakart üzerinde bulunan M2 slotlarının bazıları Sata 3 arayüzü kullanırken bazıları ise NVME arayüzü kullanıyor. Taktığın M2 slotu diğer slota takmayı deneyebilirsin, gerçi Sata arayüz olanı kullansan hız bu kadar yüksek değerlere çıkmaz.
Anakart üzerinde 2 adet M.2 slot bulunmakta ve her iki slot NVME destekli.
Anakart Gigabyte Z270X Gaming 9
Bu gün itibari ile ürünü değiştirdim ve sonuç aynı ve derecesi 66 dereceye kadar yükseliyor anormal bir durum mu çözemedim.

Son düzenleme:
SSD'ler HDD'ye göre sıcaklık konusunda daya dayanıklı. HDD olsaydı sıcaklık kötü derdim ama M2 SSD oldu mu bu sıcaklık bana göre anormal değil. M2 NVME destekli SSD'ler diğer Sata destekli modellere göre daha fazla ısınır. Bu videolarda da MP500 modelinin okuma-yazma hızları seninkine benziyor SSD de bir sorun yok. SSD sıcaklığına hangi programla baktın? AIDA 64 Extreme kullan ve sıcaklık değerlerini tekrar söyle. En sondaki videoda Samsung 960 Evo modeli yük altında 60 dereceye kadar çıkmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

SSD'ler HDD'ye göre sıcaklık konusunda daya dayanıklı. HDD olsaydı sıcaklık kötü derdim ama M2 SSD oldu mu bu sıcaklık bana göre anormal değil. M2 NVME destekli SSD'ler diğer Sata destekli modellere göre daha fazla ısınır. Bu videolarda da MP500 modelinin okuma-yazma hızları seninkine benziyor SSD de bir sorun yok. SSD sıcaklığına hangi programla baktın? AIDA 64 Extreme kullan ve sıcaklık değerlerini tekrar söyle. En sondaki videoda Samsung 960 Evo modeli yük altında 60 dereceye kadar çıkmış.

Aida64 ile baktım bende sıcaklığa evet normal bir değer imiş.
Okuma ve yazma hızlarına gelecek olur isek eğer bende araştırdığım kadarı ile bu değerler sunuluyor ilgi ve alakanız için gerçekten teşekkür ederim sizlere.

Arkadaşlar şimdi de biostan kontrol ettiğimde no nvme device found hatası alıyorum.
Ancak sistem çalışıyor bir problem yok.
Anakart Gigabyte Z270x Gaming 9 neden olabilir sizce ?
İşletim sistemi Windows 10 64 Bit

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı