Çözüldü Corsair MP510 240GB SSD Isınma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Meadowonfire

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum şu şekilde;

SSD'yi M.2 montaj çapası ile monte ettim ve bir sıkıntı yoktu ilk açılışta CrystalDiskMark testine soktum 3100 MB okuma / 1148MB yazma verdi. Bu değerler karşısında şaşırdım açıkçası ilk defa bu kadar hızlı bir SSD disk kullanıyordum fakat daha sonra ısı değerlerine baktım boşta iken en az 48 derece de ortalama 50 derece de seyrediyor bir dosya silme kopyalama işlemlerinde hemen 67 derecelere kadar çıkıyor ve performansı düşüyor her ne kadar okumayı yakalayamasam da ısınmadan dolayı yazma hızı 110 MB'a kadar düşüyor KB değerlerine kadar düştüğü de oldu bunun bir çözümü var mıdır? Yoksa bu SSD'den kaynaklı bir sorun mudur?

NL2QRX.pnganNZbQ.png

İlk fotoğraf test bitmeden önce en yüksek sıcaklı değerini gösteriyor.
Sorun Çözüldü. Çözüm : Ekran Kartı fan hızını 50ye çektim ve düzeldi fakat kasadaki hava akışı ve kablolama iyi olmadığından dolayı ekstra bir fan alana kadar ekran kartını +50 fan hızında çalıştıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam onu diyecektim, burayı sonradan okuyacaklar için yazayım. Örneğin anakartınız ısınıyorsa, SSD yuvanız ekran kartının dibindeyse ve fanı vuruyorsa, kısacası bir çok nedenden SSD ısınabilir. Özellikle hava akışına dikkat etmek gerek. Örneğin benim SSD yuvam ekran kartının üstünde CPU'nun altında, dolayısıyla sorun yok ve anakart da ısınma yapmıyor(mosfetler, vrm'ler vs) anakart alırken VRM performansına ve yuvalarına dikkat etmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı