Corsair MP600 Core XT 1TB alınır mı?

miracyog

Picopat
Daha fazla  
Nays ve kupon indirimi ile 1170 TL'ye geliyor. Gen4 olmasi ve mid sınıf SSD olmasıyla almak mantıklı geldi. Fakat DRAM yok. Sizce iyi bir tercih mi veya daha iyi bir öneriniz var mı?

Böyle bir yazı buldum.

MP600 CORE XT Teknik Özellikleri​

MP600 CORE XT, Phison'un PS5018-E18 kontrolcüsünü kullanan PCIe 4.0 x4 arabirimli bir SSD'dir. Tümleşik 3D TLC NAND belleği sayesinde sıralı okuma hızları 7.000 MB/s'ye kadar, yazma hızları ise 6.950 MB/s'ye kadar çıkabiliyor. Rastgele okuma/yazma performansı da oldukça yüksek olan bu model, 1 TB, 2 TB ve 4 TB kapasite seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca, beklenmedik güç kayıplarına karşı koruma sağlayan bir dizi teknoloji de bulunuyor.

Böyle bir yazı buldum.

MP600 Core XT teknik özellikleri​

MP600 Core XT, Phison'un PS5018-E18 kontrolcüsünü kullanan PCI-e 4.0 X4 arabirimli bir SSD'dir. Tümleşik 3D TLC NAND belleği sayesinde sıralı okuma hızları 7.000 MB/s'ye kadar, yazma hızları ise 6.950 MB/s'ye kadar çıkabiliyor. Rastgele okuma/yazma performansı da oldukça yüksek olan bu model, 1 TB, 2 TB ve 4 TB kapasite seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca, beklenmedik güç kayıplarına karşı koruma sağlayan bir dizi teknoloji de bulunuyor.

Açıkçası pek anlamıyorum hocam yazma ve okuma değerleri gayet iyi ve gen3 fiyatina geldiği için almak mantkli geldi, gördüğüm eksileri 250TBW ve DRAM yok yani fiyatina göre kabul edilebilir gibi.

Uzun süre kullanmak istiyorsan yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 970 evo plus öneririm. Daha önceden samsung sata ssd kullanıyorum 60 tb veri yazılmış ilk günkü gibi çalışıyordu.

Geri
Yukarı