Corsair MP600 Pro LPX 1 TB alınır mı?

Onun dışında Gen5 M.2 SSD destekli olması Gen4 çalışmasına engel değildir diye tahmin ediyorum.
Engel değil, geriye dönük uyumluluk var. Aynı şekilde atıyorum Gen3 destekli anakarta Gen4 de takabiliyorsunuz, sadece Gen3 limitlerine takılıyor o kadar.

Şimdi Corsair MP600 Pro LPX alacağım için M.2 slotunun soğutuculu olup olmaması önemli mi?
O halde değil çünkü Corsair'in kendi soğutucusu daha çok iş görecektir. PCI-e 5.0 olması da 5.0 SSD kullanmayacağınız için sizin için çok da bir anlam ifade etmiyor açıkçası.

RAM hızı olarak da 7000 MHz üstüne çıkmayacağınızı tahmin ediyorum. USB Type-A konusunda da sadece dediğim gibi fazladan 2 tane 3.2 Gen2 var. Yani çok çok önemli bir detay değil.

PCI-e X1 slotlarını da kullanmazsınız zaten. M-R al geç ucuzsa.

Engel değil, geriye dönük uyumluluk var. Aynı şekilde atıyorum Gen3 destekli anakarta Gen4 de takabiliyorsunuz, sadece Gen3 limitlerine takılıyor o kadar.

O halde değil çünkü Corsair'in kendi soğutucusu daha çok iş görecektir. PCI-e 5.0 olması da 5.0 SSD kullanmayacağınız için sizin için çok da bir anlam ifade etmiyor açıkçası.

RAM hızı olarak da 7000 MHz üstüne çıkmayacağınızı tahmin ediyorum. USB Type-A konusunda da sadece dediğim gibi fazladan 2 tane 3.2 Gen2 var. Yani çok çok önemli bir detay değil.

PCI-e X1 slotlarını da kullanmazsınız zaten. M-R al geç ucuzsa.
Her şey için milyon kez teşekkürler Caner Hocam, inanılmaz yardımcı oldunuz. Çok soru sorup sizi yorduysam da lütfen kusura bakmayın.

Çok soru sorup sizi yorduysam da lütfen kusura bakmayın.
Yok hocam ne kusuru, ben teşekkür ederim 🙏

Anakartlar konusunda çok detaylı bilgi sahibi değilim, yazdığım şeyler gözle görülür temel farklardı. Onun dışında da bir fark olduğunu zannetmiyorum, zaten aynı segment kartlar ama varsa da bilen birisi yardımcı olabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı