Corsair RAM'ler uyumlu mu?

Daha fazla  
Anakart
Asus Prime B650M-K
İşlemci
Amd Ryzen 5 7500F
Bende Gaming gende olan RAM var İtopya'daki RAM elimdekiyle uyumlu çalışır mı?

Bende ürün kodları farklı diye emin olamadım. Farklı olması kutusuz olmasından olabilir mi? İnternete baktım EXPO mu XMP mi bulamadım.

Ben de ince detaylarını bulamadım ama AM4 soketteki Corsair Vengeance'larda 2020'de aldığım kitten Hynix D-Die, 2021'de aldığım başka kitten Samsung C-Die çıkmıştı. Ürün kodları dışında her şeyleri aynıydı. C-Die yeri geldiğinde XMP ile dahi doğru düzgün çalışamayan bir bellekti Hynix'e nazaran.

Bu sebeple RAM bellek ve kontrolcü detaylarından emin olunmadığı sürece aynı ürün koduna sahip olanı almak garanti olur.

Ben de ince detaylarını bulamadım ama AM4 soketteki Corsair Vengeance'larda 2020'de aldığım farklı seri numaralı kitten Hynix D-Die, 2021'de aldığım başka kitten Samsung C-Die çıkmıştı. Ki C-Die yeri geldiğinde XMP ile dahi doğru düzgün çalışamayan bir bellekti.

Bu sebeple RAM bellek ve kontrolcü detaylarından emin olunmadığı sürece aynı ürün koduna sahip olanı almak garanti olur:
Gaming gen'den alıyorum o zaman. Voltajlarına baktığımda biri 1.25 diğeri 1.4 volt diyor. Dediğiniz gibi çalışmaz büyük ihtimalle.

Gaming gen'den alıyorum o zaman. Voltajlarına baktığımda biri 1.25 diğeri 1.4 volt diyor. Dediğiniz gibi çalışmaz büyük ihtimalle.

Çalışsa da stabilite sorunları, EXPO/XMP hataları yaşanabilir. Arada çok fazla fiyat farkı olsa şans verilebilirdi ama 200 TL için riske atmaya değmez.

Geri
Yukarı