Elektronik Corsair RGB 6000MHz DDR5 2831TL

Hocam ben de sistem kuruyorum fakat ben sipariş verdim yüksek ihtimalle uyumludur diye düşünerek sizce bunlar uyumlu mu?

ASUS Prime Z690-A Intel Z690 soket 1700 DDR5 6000MHz (OC) M.2 anakart​

Corsair Vengeance DDR5 RAM 32 GB (2x16 GB) 6000MHz CL36 Intel XMP iCUE uyumlu bilgisayar belle? İ - siyah (CMK32GX5M2B6000C36)

Intel Core i9 12900K 3.20GHz 16 çekirdek 30 MB önbellek LGA1700 soket UHD 770 10nm işlemci​

Evet uyumlu.

Dostlar ASUS'un kendi sitesine her anakartın altına RAM uyumluluk listesi vardı oraya bakın. Her DDR5 RAM'e uyumludir deyip milleti yanıltmayın.

Dostlar ASUS'un kendi sitesine her anakartın altına RAM uyumluluk listesi vardı oraya bakın. Her DDR5 RAM'e uyumludir deyip milleti yanıltmayın.
EXPO etiketi ile satılan RAM zaten optimize edilerek üretiliyor ve satışa sunuluyor, markaların çoğu modeli buna özen göstermeye çabalıyor.

B650 chipsette özellikle ASUS işleri batırdı ve halen daha tam olarak kartlar oturmuş değil, Prime serisinde RAM ve BIOS tarafında sorun yaşayan epey mevcut.

B650M K ve Amazon.com.tr Bu rami aldım sistem açılmadı 3 adet bip sesi veriyor. Q flash ile bios güncelleme deniyorum Q flash butonuna basınca açılıp hemen kapanıyor çözemedim
Konu açtınız mı?
Q FLASH sonrası görüntü alamıyor musunuz? BIOS tarafı ne alemde?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı