Corsair RM750 vs MSI A750GL

AxolothG

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5-10400F | Asus B460m-k | Palit Nvidia RTX2070S 8GB | Corshair 32GB (16x2) DDR4 RAM | Sandisk 500GB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, şu an RTX 2070 Super ve i5 10400F ve 32 GB RAM sistemim var. Şu an Rampage'nin 600W PSU'sunu kullanıyorum. Bronz veya Gold sertifikası yok diye biliyorum. Sizce hangisini almalıyım? Başka bir şey almami onermeyin ailem sadece Trendyol'dan alabilirsin dedi 2 ay ertelemeli fırsat olduğu icin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-12-05-16-58-29-284_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-12-05-16-58-29-284_trendyol.com.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2023-12-05-16-58-16-431_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-12-05-16-58-16-431_trendyol.com.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 19
Olmasın sertifika ne olmuş boşver devam et. Zaten sistem sana kendini belli eder yetersiz gelirse. Ayrıca şöyle test yöntemleri de var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu manuel ölçüyor, anakart üzerinden ölçme yöntemi de var, PSU sökük değil ise böyle bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Olmasın sertifika ne olmuş boş ver devam et. Zaten sistem sana kendini belli eder yetersiz gelirse. Ayrıca şöyle test yöntemleri de var:

Bu manuel ölçüyor, anakart üzerinden ölçme yöntemi de var, PSU sökük değil ise böyle bakabilirsiniz:

Birkaç ay içerisinde yukseltme yapacağım ve yetersiz olacağını bildiğim için sordum. Zaten yetersiz olduğunu belli ediyor oyunlarda az çok:) RDR gibi sistemi zorlayan oyunlarda Ultra actigim zaman PC'nin kapandığını gene gördüm ve amcam bilgisayarciya götürdüm PSU al yetmiyor veya bir şey daha demişti ama hatırlamıyorum ne dediğini. Sence Corsair olanmi yoksa MSI olanimi almalıyım benim gonlumce Corsair olanı almamda sistemim Corsair ASUS karisim sistem MSI eklemek istemiyorum ek olarak.

Birkaç ay içerisinde yukseltme yapacağım ve yetersiz olacağını bildiğim için sordum. Zaten yetersiz olduğunu belli ediyor oyunlarda az çok:) RDR gibi sistemi zorlayan oyunlarda Ultra actigim zaman PC'nin kapandığını gene gördüm ve amcam bilgisayarciya götürdüm PSU al yetmiyor veya bir şey daha demişti ama hatırlamıyorum ne dediğini. Sence Corsair olanmi yoksa MSI olanimi almalıyım benim gonlumce Corsair olanı almamda sistemim Corsair ASUS karisim sistem MSI eklemek istemiyorum ek olarak.

Bence FSP Hydro G 850W falan al madem sadece PSU alacaksın. Corsair PSU 'lar tek başına biraz pahalı oluyor, kasayla birlikte alırsan belki makul denebilir. MSI PSU 'lar için iyi şeyler duymuyorum.

Eski model Corsair 'ler için de iyi şeyler söylenmezdi.

Bence FSP Hydro G 850W falan al madem sadece PSU alacaksın. Corsair PSU 'lar tek başına biraz pahalı oluyor, kasayla birlikte alırsan belki makul denebilir. MSI PSU 'lar için iyi şeyler duymuyorum.

Eski model Corsair 'ler için de iyi şeyler söylenmezdi.
Attığım model corshair iyimi peki onu soyleseniz yeterli

Bence FSP Hydro G 850W falan al madem sadece PSU alacaksın. Corsair PSU'lar tek başına biraz pahalı oluyor, kasayla birlikte alırsan belki makul denebilir. MSI PSU'lar için iyi şeyler duymuyorum.

Eski model Corsair'ler için de iyi şeyler söylenmezdi.

Fiyatı sorun değil ama 750W PSU lazım Gold sertifikali dediğim gibi ASUS veya Corsair.

Attığım model corshair iyimi peki onu soyleseniz yeterli

Fiyatı sorun değil ama 750W PSU lazım Gold sertifikali dediğim gibi ASUS veya Corsair.
Net bilgim yok ama galiba iyi, RM850e aldım bende kasanın içinde gelecek.

O PSU 'ya o parayı vermek bence büyük hata çünkü o PSU 'nun hemen hemen aynısının 850W olanı hatırı sayılır güzel bir kasayla ve hatırı sayılır güzel fanlarla birlikte 6300 TL

Önü cam olanı da 6500 TL:

O paraları sadece o PSU 'ya vermek benim aklıma yatmıyor, senin yatıyorsa bir şey diyemiyorum.

Araştırman lazım ama muhemelen bu iyidir bak : Asus TUF-GAMING-750B 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Net bilgim yok ama galiba iyi, RM850e aldım bende kasanın içinde gelecek.

O PSU'ya o parayı vermek bence büyük hata çünkü o PSU'nun hemen hemen aynısının 850W olanı hatırı sayılır güzel bir kasayla ve hatırı sayılır güzel fanlarla birlikte 6300 TL.

Önü cam olanı da 6500 TL:

O paraları sadece o PSU'ya vermek benim aklıma yatmıyor, senin yatıyorsa bir şey diyemiyorum.

Araştırman lazım ama muhemelen bu iyidir bak: Asus TUF-GAMING-750B 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Zaten 3+2 taksitle alacağım o yüzden sorun değil almazsam hiç alamam yılbaşı zamindan sonra o yüzden acele ediyorum en azından marka olması önemli 3 senedir bekledigim sistemimi topladim bu PSU amcam vermişti idare eder alana kadar diye o yüzden en azından parçaları marka almaya çalışıyorum hoşuma gitsin o kadar emek ederek aldığım kasa en azından diye
ASUS B560 anakart.
i5 10400F.
ASUS RTX 2070 Super.
Corsair 16x2 RAM.
ASUS TUF GT301 kasa.
Corsair klavye masue kulaklık
ASUS monitor.
Varken en azından PSU alacagimdada Corsair veya ASUS olmasını istemistim yine de teşekkürler onerin için kasa şu an zaten 3600KUSUr lira yapıyor ben 2 bin küsur bir şeye almıştım şu anki kasami.

Senin yerinde olsam 3000 liraya FSP Hydro K 850W 'ı alır geçerim, FSP güç kaynağı konusunda iyi bir markadır, bir çok marka kendi ürününü bu ve benzeri şirketlere fason olarak yaptırıyor. Belki Corsair diye aldığın markanın içinde FSP, High Power veya başka bir marka falan vardır, bilemezsin.

Ben hatta FSP Hydro K PRO 850W 'ı almıştım, kasayla birlikte Corsair PSU 'nun aynı paraya geldiği(FSP ile) yanında da fanların bedavaya geldiğini görünce iade edip direkt bu Corsair 4000X olanı aldım. RX850e bir üst seviye PSU imiş ayrıca.

Geri
Yukarı