Corsair Spec 01 [Alındı]

Evet arkadaşlar bugün kasam elime ulaştı ilk fırsatta incelemeye atıldım. :D Öncelikle Corsair Spec 01 duruşu çok şık. Hava akımını fanlarla haledeceğimi umuyorum ki öyle olacak. :) En önemli dikkatimi çeken ekran kartı taktığımız vidalama yeri dışarı tarafta çıkıntılı bir şekilde. Malzeme konusuna gelirsek oldukça başarılı Corsair. :)

Kutu

Fotoğraf0880.jpg

Fotoğraf0882.jpg

Görünüş.
Fotoğraf0883.jpg

Ön.
Fotoğraf0884.jpg

Arka.
Fotoğraf0886.jpg

İç.
Fotoğraf0888.jpg

PSU yeri.
Fotoğraf0889.jpg

Üst.
Fotoğraf0885.jpg

Bahsettiğim ekran kartı vidalama yeri.
Fotoğraf0891.jpg

Fan ve HDD bölümleri.
Fotoğraf0890.jpg

Fotoğraf0894.jpg

Şuan tek fanla kullanıyorum sıkıntı yok fakat bütçeniz var ise fan alırsanız daha yararlı olacaktır. :)
Kasa ile ilgili bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. Yer sıkıntım olması nedeni ile kasa yüksekliğine göre kasa almam gerekiyor, aceba corsair spec 01 kasanızın ayaklar hariç ve ayaklar dahil silme yüksekliği kaç mm? Zahmet olmazsa ölçe bilirmisiniz? Sayfasında 428 mm diyor ama emin olmak istiyorum çünkü yerleşeceği yerin maksimum 425 mm yükseliği var. Yükselik ayaklar dahil ise sıkıntı olmayacak, ayakları çıkartıp kullanırım ancak ayaklar hariç ise sığmaz o yüzen sipariş vermeden önce bir kullanana danışmak istedim. Teşekkürler.

Konuyu hortlatmış gibi olacağım fakat kasayı daha yeni aldım ve fiyat performans olarak gayet iyi bir kasadır hava sirkülasyon hakkında bir çok şey söylenmiş yetersiz vb diye aksine gayet yeterlidir fan konumlarını doğru takmak önemli genelde 2 adet önde ki içeri hava verir arkada ki ve üstte ki 2 fan yada 1 fan dışarıya verir havayı kullanılabilecek 5 adet fan yuvası vardır bu 5 fan yuvasına fan takılmayıp ağır işlemler yaparsanız pc de hangi kasayı alırsanız alın ısı yükselicektir ayrıca kasa kapağının açık olması da bir şey değiştirmeyecektir. 4 Adet fan alıp doğru şekillerde konumlandırırsanız ayrıca kablolamayı karman çorman yapmak yerine arkadan geçirip muntazam bir şekilde yaparsanız ısı hakkında hiç bir sorun yaşamazsınız. Boyutu hakkında normal diyebilirim mutlu eder fakat 5 ile 10 santim daha uzun olsa güzel olmazda değil hani görüntü açısından. :) İçinde gelen psu ayrıca gayet iyi bir psu. Bilgisayar kasaları genel de yerde olurlar aslında bu aklımıza kazınmış bir yanlıştır bilgisayar kasası yüksek ve arkası açık bir yerde olması gerekli en iyi hava sirkülasyon'u bu şekilde gerçekleşir ve bilgisayarı 3 haftada bir kompresör yardımıyla temizlerseniz çok da iyi olacaktır. Kasayı almayı düşünen arkadaşlar olursa güvenle alabilirler sıkıntı çıkarmaz üzmez zengin kutu içeriği de sizi sevindirir ihtiyacınız olacak tüm vidaları size sunmuş olarak geliyor.
Alacaklara şöyle kısa bir not geçeyim CPU fan yükseklik limiti 150mm yazıyor sitede fakat 158mm 159mm fanlar rahatça sığabiliyor test edildi ve onaylandı arkadaşlar Cooler Master T4 aldım ve gayet rahat oldu hiç bir şekilde yan kapağa değme gibi bir problem yapmıyor gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı