Corsair Spec Delta RGB kasa nasıldır?

Can'

Centipat
Kasayı Vatan'dan almayı düşünüyorum. Bildiğiniz gibi KDV indirimi var. Acaba kasa beni uzun süreli götürür mü? Kasanın soguk olmasına çok önem veriyorum. Bu yüzden kasa akışı nasıldır? 550W olması sıkıntı çıkarır mı? Lütfen cevap yarın bilgisayar toplayacagım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda bu kasanın ismini çok fazla görüyorum, tercih ediliyor. İçerisindeki PSU yine Corsair olmalı, bir sorun olmaz.

Kullanıyorum. Asus Phoenix model bir ekran kartı kullanmama rağmen Kasa hava sirkülasyonu iyi olmasından mütevellit hiç bir aşırı ısınma sorunu ile karşılaşmadım bugüne kadar. İç dizaynı, kablolaması çok iyi kasanın zaten. Cam kapaklı bir kasa RGB sistemi de çok hoş duruyor.

Ben de aynı konuyu merak ediyordum, gündeme geldiği iyi oldu. Bugün ya bu kasayı ya da Cooler Master MB511 Mesh model kasayı alacağım.

Cooler Master'ın avantajları:

- Ön panel boydan boya mesh, dolayısıyla soğutması daha iyi olacak muhtemelen.
- İçerisindeki alan daha geniş, CPU soğutucunun ve ekran kartının boyutları için daha geniş alan sunuyor.
- Beraberinde gelen PSU Corsair'de 550W 80+ iken Cooler Master'da 650W 80+

Spec Delta'nın avantajları ise:

- Fiyatı 200 TL daha ucuz.
- Yan panel MB511'de pleksi iken bunda temperli cam.
- Bazıları için önemsiz olabilir ama içerideki kablo geçiş yerleri plastik kapakçıklarla örtülmüş, o boşluklardan içerisi görünmüyor.

Bana fiyatına rağmen Cooler Master bir tık daha avantajlı geliyor ama pleksi panelin zamanla deforme olma, çizik içinde kalma ihtimali var mı emin olamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı