Corsair Vengeance bellekler uyumsuz mu?

babakondad

Picopat
Daha fazla  
2. el Corsair Vengeance siyah RAM almıştım fakat RAM 4x8GB 32 GB ben sadece 1 tanesini almıştım öyle satıyordu kısaca şöyle özetlemek gerekirse 4x8GB kitin sadece tek parçasını aldım. Amacım kendi RAM'imle birlikte Dual 16 GB yapmaktı ama RAM'i taktığımda her yeniden başlattığımda bilgisayarda Google vs uygulamalar çöküp mavi ekran veriyordu. slotlarını değiştirip tekrar açıyordum çalışıyordu bu durum beni rahatsız ediyor. slotlar yalama falan olur çekincesiyle haftada 1 kere falan kapatıyorum PC'yi bu durumun asıl kaynağı nedir? RAM'leri teker teker test ettiğimde sorunları yok sıkıntısızlar. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.
(RAM benim ramımın sadece siyahı arasında hiçbir farkı yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM değişikliği yaptıktan sonra mı başladı bu sorun? Bazen aynı RAM'ler bile uyumsuzluk sorunları yaratabiliyor.
Ram değişikliği değil de rami taktıktan sonra ilk açılışta 5 10 dakika kadar dayandı sonrasında uygulamalar kapandı chrome çöktü ardından bikaç saniye sonra mavi ekran yedim bellekten kaynaklı sanırım Ama sonrasında slotları tam tersi takıp çalıştırınca sorun düzeliyor ilginç şekilde. Abim de ayrı ayrı almıştı onda sorun çıkmamıştı. Umarım bir çözümü olur satmak çok uğraştırıcak tekrar alıp tekrar aynı sorun olursa başımı çıkartamam içinden. çok pahalılar.

BIOS Update yapmayı deneyebilirsiniz.
BIOS update için anakartımın sitesinden bakıp günceli varmı diye kontrol etmiştim sanırım yoktu en son 2018-07-10 tarihli sürümü var bende de o mevcut olması lazım ilk aldığımda güncellemiştim. Yarın yada 1 2 gün içinde onu da denetlerim güncel değilse güncellerim.

Az önce bios güncelledim msi h270m en güncel biosunu indirdim 2.70 olanı Fakat yine çözülmedi tekrar aynı şey oluyor bu sefer fotoğraf da koyucam belki anlayan çıkar bi yardımcı olur v.s
P_20210717_001154_vHDR_On.jpg

Geri
Yukarı