Corsair Vengeance LPX 16 GB RAM'ler sisteme sorun çıkartır mı?

introdus

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Şimdi sizlere elimdeki sistemden bahsedeceğim. Zamanında oluşan maddi sıkıntılar yüzünden RAM'lerime güncelleme yapamadım ne yazık ki. Şu an oluşan bazı problemleri bu konuya yoruyorum.
Anakart: B550M Pro VDH
İşlemci: Ryzen 5600X
Ekran kartı: RTX 3060
RAM: Corsair vengeance® LPX 16 GB (2 X 8 GB) DDR4 dram 2133MHz
Problemi şu şekilde açıklamak istiyorum;
Oyunlarda çok sık olmasa da anlık 1 saniyeden daha kısa süreli takılmalar oluyor.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Şimdi sizlere elimdeki sistemden bahsedeceğim. Zamanında oluşan maddi sıkıntılar yüzünden RAM'lerime güncelleme yapamadım ne yazık ki. Şu an oluşan bazı problemleri bu konuya yoruyorum.
Anakart: B550M Pro VDH
İşlemci: Ryzen 5600X
Ekran kartı: RTX 3060
RAM: Corsair vengeance® LPX 16 GB (2 X 8 GB) DDR4 dram 2133MHz
Problemi şu şekilde açıklamak istiyorum;
Oyunlarda çok sık olmasa da anlık 1 saniyeden daha kısa süreli takılmalar oluyor.
Teşekkürler.

RAM hızı düşük en azından 3000MHz olmalı. Benim sistemde RAM hızları 2133MHz'e düşmüş gün içerisinde oynadığım tüm oyunlarda FPS düşüşü oluyordu hızı 3000MHz yaptıktan sonra sorunum çözüldü.

RAM hızı düşük en azından 3000MHz olmalı. Benim sistemde RAM hızları 2133MHz'e düşmüş gün içerisinde oynadığım tüm oyunlarda FPS düşüşü oluyordu hızı 3000MHz yaptıktan sonra sorunum çözüldü.
yani aslında fps düşüşü olmuyor. Anlık takılma oluyor. 1 Saniyeden daha kısa ve sürekli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı