Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000MHz XMP Problemi

Berk Tatu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Selamlar,
  • Intel Skylake Core i7 6700k
  • MSI Z170A GAMING M5
  • Asus GTX 980ti STRIX
  • Samsung 850 EVO 250 GB SSD Disk
  • Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz
  • Corsair CX850M PSU 850W
  • Corsair Carbide 400r
  • Corsair H100i GTX Cpu Cooler
Sisteme sahibim. XMP Aktif hale getirdiğim zaman, uzun kullanımlardan sonra bilgisayarı bir süre kapalı bırakıp açtığımda ''overclock settings have failed, system has been restored to its default settings'' hatası alıyorum.
Not: Sadece bilgisayarı ilk açtığımda oluyor. Sonradan 3000 MHz'e tekrar alıp uzun süre kullanabiliyorum.
Kimi forumlarda 3000 MHz'e ulaşabilmek için CPU'yu da OC yapmak gerektiği yazılmış,
Aynı problem için; Help please. Computer won't boot with xmp ddr4 3000
BIOS'u güncelledim fakat problem devam etmekte. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

048.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Konu hakkında bir bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler,
@Ali Güngör @Recep Baltaş

Bende de aynı problem mevcut. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? JaroxJamaica
Sanırım kimse sorunun ne olduğunu bilmiyor.

Konu kapanabilir;
Bilen olmadığından ve çözümü bulunamadığından, bende Kingston HyperX Fury 2666mhz ile değiştirdim. Şuan sorunsuz kullanıyorum.

Merhaba,

MSI Support ekibine mail aracılığı ile ulaşmıştım. Bana önce tek takıp 'tak-çıkar' işlemlerinden sonra voltaj değerlerini değiştirmem gerektiğini söylediler. O kadar uğraştıktan sonra XMP gibi tek tuşla çözülecek bir işlemin hiçbir önemi kalmıyor. O yüzden değiştirmek zorunda kaldım diyebilirim. Bunu da ek olarak belirtmek istedim.
Dönüşünüz için teşekkürler, @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı