Corsair Vengeance LPX RAM'ler kötü mü?

Makaleler
14
Yer
Antalya
Geçen sene sistem topladığım zamanlarda herkes Corsair Vengeance LPX RAM'leri öneriyordu, ki ben de bu modeli tercih etmiştim. Ancak bu aralar sistem tavsiye konularında sürekli olarak "LPX RAM'leri almayın, kalitesiz" gibi yorumlar görüyorum. Ne oldu da bir anda kalitesiz oldu bu model? Ya da hep mi kalitesizdi?
Eğer hep kalitesizdiyse niye geçen sene herkes bu RAM'leri öneriyordu?

("Kalitesizdiyse" diye bir kelime Türkçeye uyuyor mu emin değilim ama başka kelime bulamadım.)

XMP modunu açınca mavi ekran yiyenler oluyormuş. Ve çiplerine kalitesiz diyorlar. Ancak bunlar gerçek bilgi mi kulaktan dolma bilgiler mi orasını araştırmadım. Ben de aynı RAM'leri kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Ama sorun yaşayanlar var diye kendi kullandığım RAM'i bile önermemeye başladım. Ama benim asıl önermeme sebebim ondan daha iyi ürünler de var olmaya başladı.

Son düzenleme:
XMP modunu açınca mavi ekran yiyenler oluyormuş. Ve çiplerine kalitesiz diyorlar. Ancak bunlar gerçek bilgi mi kulaktan dolma bilgiler mi orasını araştırmadım. Ben de aynı RAM'leri kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Ama sorun yaşayanlar var diye kendi kullandığım işlemciyi bile önermemeye başladım. Ama benim asıl önermeme sebebim ondan daha iyi ürünler de var olmaya başladı.

Ben de XMP modunda kullanıyorum, bir sorun yaşamadım. Yaşayana da denk gelmedim aslında. Sadece son günlerde dediğiniz gibi çiplerine kalitesiz diyerek başka markalar öneriliyor. O yüzden dikkatimi çekti bu durum, sorayım dedim.

Geri
Yukarı