Corsair Vengeance PRO RGB ve Z390 Maximus XI HERO uyumu

darkkaos91

Kilopat
Bu konuda tecrübeli arkadaşların açıklık getirmesini bekliyorum. 2,5 ay önce Corsair Vengeance PRO RGB 2x8 16 GB RAM satın aldım. Şimdi de ASUS Z390 Maximus XI HERO almayı düşünüyorum fakat Corsair, Mystic Lighting özelliğiyle MSI ve GIGABYTE anakartlar ile uyumlu gözüküyor. Asus AURA ile uyumsuz olduğu söyleniyor internet de çok net bir sonuca varamadım. Sonuç olarak hem renk uyumu hemde performans olarak vs.. etkileniceksem bu Corsair RAM'leri bi şekilde elden çıkarıp Gskill TridentZ yada Adata XPG Spectrix D80 alıcam. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırdım, bütün özellikleri tam anlamıyla "sync" olmuyormuş bellekler Asus anakartlar ile. Nefes alıp verme efekti gibi. Performans açısından anakartın destekleyip desteklemediğini kartın QVL listesinden bakabilirsin. Ya da ürün kodunu tam olarak yaz, ben bakayım.

Resmi listesinde birebir aynı kodlu belleğin 3333mhz ve 3466mhz hali var, 3600mhz henüz gözükmüyor ama sürekli güncellenen bir liste. Platform yeni çıktı zaten. Dolayısıyla performans açısından bir sıkıntı yaşamayacaksın.

RGB konusunda, bahsettiğim gibi çalışacak ama bazı özellikleri Asus yazılımıyla henüz tam "sync" olamadığı için kullanamayabilirsin. Bana kalırsa iade etmene gerek yok.

QVL Listesi

Resmi listesinde birebir aynı kodlu belleğin 3333mhz ve 3466mhz hali var, 3600mhz henüz gözükmüyor ama sürekli güncellenen bir liste. Platform yeni çıktı zaten. Dolayısıyla performans açısından bir sıkıntı yaşamayacaksın.

RGB konusunda, bahsettiğim gibi çalışacak ama bazı özellikleri Asus yazılımıyla henüz tam "sync" olamadığı için kullanamayabilirsin. Bana kalırsa iade etmene gerek yok.

QVL Listesi

Peki o listede bendeki RAM'lerin birebir diğer RAM'lere oranla aynı performansta çalıştığını gösteriyor mu? Yoksa sadece çalıştığını mı gösteriyor... Birde yazılımla bir düzelme olur mu acaba bu konuda? Yanlış anlama hocam şimdi ben biraz takıntı yaptım bu konuda :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı