Çözüm Corsair Void Elite USB ve Wireless dip ses sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kon Sama

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle sevgili dostlar problem iCUE ile alakalı değil, Windows'un Generic USB Driver'ı ile alakalı.
Yani ICUE'yu sildim düzeldi dediğiniz şeyde aslında sorun tam olarak düzelmiyor.
  1. Programlar ve Özellikler'den ICUE'u kaldırın ve yeniden başlatın.
    1. Windows cihazı otomatik olarak algılayacak ve sürücüyü yeniden yükleyecektir.
    2. Bir daha cihazı kaldırmak ve yeniden yüklenmesini önlemek için aşağıdakileri yapın (gelecekte başka cihazlar sorun çıkarırsa, bunu yeniden etkinleştirin):
  2. "Aygıt Yöneticisi"ne gidin -> "Görünüm" -> "Kapsayıcıya Göre Cihazlar".
  3. "Corsair Void Elite USB" sekmesinin altındaki tüm cihazları sağ tıklayarak kaldırın ve "Cihaz Sürücülerini Sil" seçeneğini işaretlediğinizden emin olun.
  4. Win+R > sysdm. CPL > Enter > Donanım > Aygıt Yükleme Ayarları > Hayır > Değişiklikleri Kaydet (gelecekte başka cihazlar sorun çıkarırsa, bunu yeniden etkinleştirin).
  5. Cihaz hala "Cihazlar" altında görünüyorsa, Windows 10 Ayarları uygulamasından da kaldırın.
  6. USB'yi bilgisayardan çıkarın ve yeniden başlatın.
  7. USB'yi takmadan en son iCUE sürümünü yükleyin ve yeniden başlatın.
  8. USB'yi takın, iCUE otomatik olarak başlayacak ve "Cihaz Algılanmadı" diyecektir, ardından Windows yanlış varsayılan sürücüyü yükleyecektir.
  9. "Aygıt Yöneticisi"ne geri dönün -> "Görünüm" -> "Kapsayıcıya Göre Cihazlar" ve tekrar "Corsair Void Elite USB" sekmesinin altındaki tüm sürücüleri kaldırın.
  10. iCUE şimdi cihazınızı otomatik olarak algılayacak ve doğru sürücüyü yeniden yükleyecektir.
Ben bu şekilde çözdüm umarım siz de çözersiniz.

Kaynak: Void RGB Elite Wireless hissing/white noise with iCUE installed

Neden CS:GO gibi oyunlarda sesler net gelmiyor ? Kulak içi kulaklığım bundan 100 kat daha net veriyordu sesleri. Bütün adımları yaptım hiçbir türlü çözemedim bu sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı