Corsair Void Pro RGB USB'de ses kasamama

Jungleralperen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar; Yaklaşık 1 ay kadar önce yeni bilgisayar aldım ve 2 hafta kadar önce de Corsair Void Pro RGB USB kulaklık satın aldım. Kulaklık iyi hoş ama ben CS GO'da sesleri ayırt etmekte çok zorlanıyorum. Solumdan gelen sesi arkamdan mı önümden mi geldiğini ayırt edemiyorum 20 liralık kulaklıkta çok daha iyi ses kasıp yönleri ayırt edebiliyordum. Ama bu kulaklıkta ses kasmak benim için çok güç oluyor.

-iCUE programını yükleyip FPS modunu seçtim.
-Ankaratım B450M-Dragon ve USB 3.0 girişe kulaklığı taktım.
-Oyunda ses seçeneklerinde stero kulaklık seçili.
-iCUE programında dolby headphone aktif.

Sizce bir şeyleri eksik mi yaptım ya da yanlış mı yaptım? Tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmiş 3B işlemesi ayarını acaba oyundan mı açtınız yoksa programın kendi ayarından mı açtınız? Ben oyunun ses bölümünü kurcalarken 3B ayarını aktifleştirdiğimde sesler daha net-belirgin gelmeye başladı. Bundan sonra ayarlarımı böyle kullanacağım.

Gelişmiş 3B işlemesi ayarını acaba oyundan mı açtınız yoksa programın kendi ayarından mı açtınız? Ben oyunun ses bölümünü kurcalarken 3B ayarını aktifleştirdiğimde sesler daha net-belirgin gelmeye başladı. Bundan sonra ayarlarımı böyle kullanacağım.

Acaba bir çözüm buldunuz mu? Aynı problemi yaşıyorum. Valorant'da ses kasamıyorum.

Acaba bir çözüm buldunuz mu? Aynı problemi yaşıyorum. Valorant'da ses kasamıyorum.

Kulaklığı stereo modunda kullanıyordum Dolby moduna geçtim şu an daha rahat ses kasıyorum.
CS:GO - Valorant gibi mapin sınırlı olduğu oyunlarda stereo modu daha iyi oluyor. Ama mapin açık dünya gibi çok büyük olduğu oyunlarda pubg-warzone-hunt gibi oyunlarda Dolby daha net oluyor. Çünkü sesin tam olarak nereden geldiğini anlayabiliyorsun. Sonar gibi düşün.

Yeni konular

Geri
Yukarı