Corsair vs Kingston vs G.Skill RAM

Anakartınız nedir? RS ile Pro arasında çip farkı var. RS'den kötü çıkabiliyor, Pro'dan daha iyi çipler çıkabiliyor ama dediğim gibi şans meselesi biraz.
Yukarıda bahsetmiştim MSI PRO B660M-E DDR4. Bir de şu tüm videolarda kullanılan G-skill tridentz var ona ne dersiniz ? Fiyatı biraz daha pahalı ama

RS'nin RGB'si Pro'dan daha güzel. Ucuz olanı alıp geçebilirsin overclock ile işin yoksa. İşin varsa bile Corsair RAM'lerden ne çıkacağı belli olmuyor:D

RAM desteği için anakartının kendi sitesine bakmalısın. XMP ile 3200'e kadar destekliyor. Bunun üstü için el ile overclock yapmak gerekiyor. Benim anladığım bu. 3600 MHz alsan ve anakartın desteklemese bile 3200 MHz'de çalıştırabilirsin bu arada.

Yukarıda bahsetmiştim MSI PRO B660M-E DDR4. Bir de şu tüm videolarda kullanılan G-skill tridentz var ona ne dersiniz ? Fiyatı biraz daha pahalı ama

Jedec ile yani taktığın anda 3200 görüyor fakat XMP ile 4600 Mhz'e kadar çıkartabilirsin. Arkadaşın dediği gibi RS modelin RGB daha iyidir fakat diğer belleklerde 3600 yani.

Jedec ile yani taktığın anda 3200 görüyor fakat XMP ile 4600 Mhz'e kadar çıkartabilirsin. Arkadaşın dediği gibi RS modelin RGB daha iyidir fakat diğer belleklerde 3600 yani.
Led ışıklandırmasına nereden baktınız ben internette RS modeline baktığımda hep Pro modelin incelemesi çıkıyor

Eğer 3600 MHz destekliyorsa 3600 alsın bence de.
Benim anladığım o, Jedec standart bir biçim ancak 4600+ OC yazdıklarına göre XMP demek istemişler.
Led ışıklandırmasına nereden baktınız ben internette RS modeline baktığımda hep Pro modelin incelemesi çıkıyor
Hocam bende RT var, RS ile RT arasında görünüm olarak fazla fark yok oradan biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RS modelini kendim kullanıyorum RGB'si çok güzel. RGB Pro modeli arkadaşımda var.
RT modeli ikisinden de iyi ama bütçene uygun yok sanırım. RS'de 6 LED varken RT'de 10 var.

RT ile RS arasında görünüm olarak fark yok neredeyse ama LED sayısı farkı var içinde.

RS modelini kendim kullanıyorum RGB'si çok güzel. RGB Pro modeli arkadaşımda var.
RT modeli ikisinden de iyi ama bütçene uygun yok sanırım. RS'de 6 LED varken RT'de 10 var.

RT ile RS arasında görünüm olarak fark yok neredeyse ama LED sayısı farkı var içinde.
Anakartım 3200 desteklese bile 3600mhz li ram alsam bile en kötü 3200 mhz de kullanabilirim değil mi ?

Anakartım 3200 desteklese bile 3600MHz'li RAM alsam bile en kötü 3200 MHz de kullanabilirim değil mi?

Evet kayıtlı 3200 MHz XMP profili olmasa bile manuel olarak kendin 3200 MHz'ye çekebilirsin eğer 3600 MHz XMP profilini desteklemezse.
Ya da manuel olarak 3600 MHz'ye elin ile overclock yapabilirsin arkadaşın dediği gibi 3200 MHz üzerine overclock destekliyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı