Çözüldü Corsair VS650 güç kaynağı fan sesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 yıldan fazla süredir Corsair VS650 güç kaynağı kullanıyorum. Az önce nedensiz şekilde bilgisayarı açtığımda fandan "cozurtu" geldiğini duydum. Bariz şekilde duyuluyor ve çok rahatsız ediyor. Fanı vs. temiz. Garantiye göndermeli miyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun güç kaynağı fan motoru gibi gözüküyor. Biliyorsunuz fan manyetik bir alan yardımı ile dönüyor. Ancak ne kadar manyetik alandan faydalansa da fanı orada tutan bir mil ve bilye yatağı mevcut. Yataklardan biri ya da mil zarar görmüş. Benim kanaatim bu yönde.

Sorun güç kaynağı fan motoru gibi gözüküyor. Biliyorsunuz fan manyetik bir alan yardımı ile dönüyor. Ancak ne kadar manyetik alandan faydalansa da fanı orada tutan bir mil ve bilye yatağı mevcut. Yataklardan biri ya da mil zarar görmüş. Benim kanaatim bu yönde.
Elektrik gittikten sonra çıldırdı zaten ama elektrik gitmeden önce de yaptı sesi elektriğin gitmesi de bahane oldu sanırım. Bir de araya ekran kartını ekledim zaten kullanamayacağım. Coil whine sorunu vardı 1 yıldır gitmişken o da gitsin dedim. Değişim vs. olur umarım.

Vatan bilgisayar ürünü kargoladıktan sonra teknik servise ulaşmadan UPS Kargo yolda ürünü paramparça etmiş. Oraya gittiğinde ürünü toparlayamamışlar bile. Ürün güç kaynağı ve tüm kasa olarak sıfırı ile değişti. Fakat bunu da kargolarken UPS Kargo sol taraftaki kapağı nasıl olmuşsa ezmiş. Kendilerini tebrik ediyorum. Daha fazla beklememek için bende kabul ettim.

Vatan Bilgisayar ürünü kargoladıktan sonra teknik servise ulaşmadan UPS Kargo yolda ürünü paramparça etmiş. Oraya gittiğinde ürünü toparlayamamışlar bile. Ürün güç kaynağı ve tüm kasa olarak sıfırı ile değişti. Fakat bunu da kargolarken UPS Kargo sol taraftaki kapağı nasıl olmuşsa ezmiş. Kendilerini tebrik ediyorum. Daha fazla beklememek için bende kabul ettim.

Aynı sıkıntı bende de var, sorununuz çözüldü mü ses devam ediyor mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı