Cougar phontum oyuncu kulaklığı incelemesi [ 7/24 multimedya ]

Chris Brown

Hectopat
Arkadaşlar selam.

Bugün oldukça merak edilen bir firma ile yeniden tanışıyoruz. 2008 yılından bu yana aktifliğini sürdüren, ilk etapta bilgisayar kasası, güç kaynağı ve soğutma elemanları ile piyasaya giriş yapan sonra da kaliteli oyuncu ekipmanları ile dünya çapında oldukça fazla tanınır hale gelen Cougar firmasının phontum oyuncu kulaklığı na yakından bakıyoruz. Beni oldukça heyecanlandıran bir kulaklık, sizlerde de aynı etkiyi bırakacağını düşünüyorum.

VtLPic.jpg
VtLRON.jpg

VtLERe.jpg
VtLnAq.jpg

VtLVUP.jpg
VtLQTY.jpg

VtLy6v.jpg
VtLrm0.jpg

Cougar denince akla turuncu renk geliyor. Firma bu rengi benimsemiş ve tasarımlarda siyah ile beraber oldukça da güzel kullanmayı başarmış. Firmanın tasarım hatlarını oyunculara yönelik agresif çizgiler ve oyuncu temaları oluşturuyor. Özellikle son dönemde çıkardıkları oyuncu ekipmanlarıyla kullanıcılarda merak uyandıran firmanın phontum kulaklığı, oldukça şık bir kutu ile bizi karışılıyor. Bu fiyat segmenti için kutunun oldukça özenli tasarlanmış ve paketlenmiş olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Teknik özelliklere yakından bakalım.

teknik özellikler.

Kulaklık

● Sürücüler: 53MM.
● Frekans tepkisi: 20Hz -> 20Khz.
● 1KHz'te hassasiyet: 98DB ± 3DB.
● 1KHz'te empedans: 32Ohm +/- %15.
● Kablo uzunluğu: 1.2m + 1,8M ayrılabilen kablo.
● Bağlantı türü: Ayrılabilen kablo, 3,5MM bağlantı

mikrofon

● Tür: Gürültü engelleyici kondensör (tek yönlü gürültü iptal etme)
● Frekans: 100Hz -> 10Khz.
● 1KHz'te hassasiyet: -45DB ± 3DB.
● Empedans: 2.2K ohm.

Cougar bu kulaklığı tasarlarken gerçek oyuncular için gerçek donanımlar teması ile yola çıkmış. Ortaya çıkarmaya çalıştığı üründe uzun süreli kullanımlarda, kullanıcıyı yormayan ve günün her döneminde kullanıcının yanında olacak gerçek bir oyuncu kulaklığı oluşturmaya çalışmış.

VtNKw8.png

VtNTMt.jpg
VtNLee.jpg

VtN5us.jpg
VtNufb.jpg

VtNjHP.jpg
VtNhu0.jpg

VtNipv.jpg
VtNcwY.jpg

Phontum’un en önemli özelliği çok yönlü ve portatif bir kulaklık olması. Oyuncuların tümüne hitap edebilen ergonomik yapısının yanında, kulaklık pedlerinin basit bir şekilde değişebiliyor ve mikrofonun çıkartılıp takılabiliyor olması en büyük özelliği. Kutu içeriğinde phontum kulaklığın kendisi, garanti belgesi vb. kitapçık, kulaklığa takılı olarak gelen 4CM eninde ve 10CM çapında oyuncu pedleri, 2CM eninde 10CM çapında multimedya pedleri, kulaklığa sabit şekilde gelen ses bağlantı jakı (115CM uzunluğunda), üzerinde ses yüksekliği ayarlama birimi ve mikrofon açıp kapatma birimi bulunan anakart ses bağlantı jakı (1.8m), 15CM uzunluğa sahip portatif mikrofon ve sesin karşıya temiz gitmesi için kullanılabilecek bir mikrofon pedi bulunuyor. Evet buraya kadar bir kulaklıktan daha fazlası olduğunu düşünmemek elde değil [:'(]

product-section-04-6.png

Phontum’un padleri 4 adep plastik klips ile tutturulmuş. Bu klipsler yardımıyla kolaylıkla pedleri değiştirebiliyoruz. Yani bu şu demek oluyor, bu kulaklık sadece masanızın üzerinde duran bir oyuncu kulaklığı değil, aynı zamanda seyahat ve yolculuklarınızda, özel hayatınızda da kullanabileceğiniz bir multimedya kulaklık demek oluyor.

VtNb0S.jpg
VtNZKG.jpg

VtN6xb.jpg
VtNMHf.jpg

VtN9Ds.jpg
VtNfbQ.jpg

Bilgisayarınızda kullandıktan sonra pedleri kolayca değiştirip, mikrofonu söküp, telefon vb. multimedya cihazı ile birlikte günlük bir kulaklık olarak kullanabiliyorsunuz. Bu da sizi kulak içi kulaklıklara ekstra para vermekten kurtarıyor.

VtOkLN.jpg
VtOoqP.jpg

VtOPoe.jpg

VtNA8R.jpg

son sözler:

● Modüler tasarım oldukça yenilikçi, hem Gaming hem müzik dinlemek için ideal.
● Mikrofon kalitesi ve ses kalitesinden aşırı memnun kaldım.
● RGB ışıklandırma bu modelde yok, bir üst modelinde bulunuyor. İlle de RGB diyenler bir üst modele bakmalılar.
● Standarttan biraz büyük bir kafam var [8D] sorunsuz kullandım ama eğer kafanız kocamansa esneme payı aşırı değil biraz rahatsız edebilir.
● Yüksek ses beklentiniz varsa bu kulaklık size göre değil, en doğru kaliteli sesi yalıtım ile beraber vermeye çalışmışlar. Bu sebeple ses seviyesi yeterli düzeyde fakat çok daha yüksek ses veren başka ürünler var.
● Çıkarılıp takılabilen mikrofon çok iyi düşünülmüş. Ayrıca istediğimiz şekilde eğip bükebiliyoruz.
● 2CM'lik ped ler günlük kullanım için çok ideal.
● Telefon ile yaptığım testlerde 1 saatin nasıl geçtiğini anlayamadım.
● Ses derinliği, ses ileti mi, ses kalitesi sınıfına göre çok kaliteli. Müzikle uğraşan birisi için yeterli gelir mi tabii ki hayır onlar 40/50 dolar bandındaki değil 500 dolar bandındaki ürünlere bakmalılar.

sonuç:

Cougar phontum, inceleme tarihi itibari ile kampanyalar dahilinde 300TL dolaylarında bulunabiliyor. RGB vb. ışıklardan hoşlanmayan ya da gerek duymayan, ses seviyesi yüksekliğinden ziyade derinliğine ve kalitesine, bas tiz ayrımına dikkat eden, aynı zamanda günlük hayatında da kullanabileceği bir kulaklık arayanlar için biçilmiş kaftan. Son derece beğendiğim kulaklık parasının hakkını sonuna kadar veriyor desek yanlış olmaz sanıyorum. Yenilikçi tasarımıyla, hem oyunlarda hem multimedya kullanımında kaliteli ses isteyen kullancıların mutlaka düşünmesi ve değerlendirmeye alması gereken bir kulaklık, gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum: )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence etmiyor ben çok memnunum şuanda serviste gelmesini bekliyorum.
Öncelikle kusura bakma küçük bir ceza aldığım için cevap veremedim :D. Konu sahibine soracaktım fakat arkadaş foruma girmiyor sanırım o yüzden size sordum cevabınız için teşekkür ederim. Peki memnun olmadığınız bir noktası var mı?

Öncelikle kusura bakma küçük bir ceza aldığım için cevap veremedim :D. Konu sahibine soracaktım fakat arkadaş foruma girmiyor sanırım o yüzden size sordum cevabınız için teşekkür ederim. Peki memnun olmadığınız bir noktası var mı?

Yaklaşık 30 dakika önce kulaklığım servisten geldi değiştirmişler çok mutlu oldum fakat hala kulaklığın hopörloründen gelen seslerin hepsi mikrofona yansıyor. Ama bunun dışında kullandığım en güzel kulaklıklardan biridir. Tek beğenmediğim yönü bu.

Geri
Yukarı