Rehber Counter Strike 1.6 Hamachi'siz Server Kurma

RealAzem

Kilopat
Daha fazla  
Bu yazımda size Hamachi'siz server kurmayı anlatacağım. Lafı uzatmadan konuya gireyim.
Not: Arkadaşlarınız hiçbir program kullanmadan sunucuya bağlanabilecek.

1. CMD'yi açalım ve "ipconfig" yazın. 192.168.1.X gibi bir numara olacak onu kopyalayın. X yerinde bir sayı olacak.
2. Modemin arayüzünde 2 tane Port açın.
Port 1
Uygulama: istediğiniz bir isim girin.
Protokol: TCP
Başlangıç Port'u 27015
Bitiş Portu: 27015
Yerel IP adresi: 192.168.1.X
Port 2
Uygulama: istediğiniz bir isim girin. Birinci port ile aynı isimde olmasın.
Protokol: UDP
Başlangıç Port'u 27015
Bitiş Portu: 27015
Yerel IP adresi: 192.168.1.X
3. Bu Portları oluşturduktan sonra oyunumuzun kurulu olduğu dizindeki "hlds.exe" programını çalıştırın ve aşağıdaki ayarları kullanın.
Game: Counter Strike
Server Name: Sunucunun ismi istediğiniz ismi kullanın.
Map: Haritanızı buradan seçin.
Network: İnternet
Max Player: Kullanıcı kapasitesini seçin.
UDP Port: 27015. Eğer hata verirse 27016 yapabilirsiniz ancak modem arayüzünde oluşturduğumuz Port numarasını değiştirmeniz lazım.
RCON Password: RCON şifrenizi buraya yazın.
Secure (Valve Anti-Cheat): Hile korumasıdır istediğinizi yapabilirsiniz ama benim tavsiyem bu özelliği kullanın.
4. "Start Server" butonuna basın.
Ve sunucumuz kuruldu şimdi diğer kullanıcıların bu sunucuya nasıl bağlanacaklarını atlatayım. İlk olarak herhangi bir ip sorgu sitesine girin. Sonra oradan ip adresinizi alın. Örneği ip adresiniz xx.xxx.xxx.xxx bunun sonuna port numaranızı yazın yani xx.xxx.xxx.xxx:27015 yazın. Sonra oyunu açın ve Tab tuşunun üstündeki é tuşuna basın ve konsola "connect xx.xxx.xxx.xxx:27015" yazın ve Enter'a basın. Artık sunucuya bağlanıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@batu90 Uğraşmak istemiyorsan internetten sunucu kiralıyacaksın port açma vs uzun işler.

Ugrasmasinda bisey yok aslinda ben yapamiyorum taktim buna 5 5 mac icin acmayi dusunuyodum.

Bilen birisi yazar ama dediğim gibi internette çok ucuza server kiralama siteleri var.

Hangisini seçeceğim
1.Seçenekler
2.Port Tetikleme
3.Port Yönlendirme

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    8,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.JPG
    52,7 KB · Görüntüleme: 57
  • 3.JPG
    51,9 KB · Görüntüleme: 57
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…