COVID 19 vakaları 1 aydır yükselişte

Captain Levi

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Paradis
Türkiye ve dünya genelinde COVID 19 vakaları 1 aydır aralıksız yükselmeye devam ediyor bu artışın bir çok sebebi var ama en büyük sebeplerinden birisi BA. 4 ve BA. 5 varyantları bu varyantlar o kadar bulaşıcı ki bu varyantları taşıyan bir enfektenin yanından geçmeniz bile sizi enfekte yapabiliyor ve aynı zamanda bu varyantlar aşılara karşı tam 4 kat daha güçlü.

Kaynak 1 ve Kaynak 2

Türkiye ve dünya genelinde COVID 19 vakaları 1 aydır aralıksız yükselmeye devam ediyor bu artışın bir çok sebebi var ama en büyük sebeplerinden birisi BA. 4 ve BA. 5 varyantları bu varyantlar o kadar bulaşıcı ki bu varyantları taşıyan bir enfektenin yanından geçmeniz bile sizi enfekte yapabiliyor ve aynı zamanda bu varyantlar aşılara karşı tam 4 kat daha güçlü.

Kaynak 1 ve Kaynak 2
Hiçbir şeye şaşırmıyorum bu ülkede.

Vaka sayıları artacak, ölüm oranı azalacak diyorlardı COVID güçsüzleştiğinde. Şu an bence COVID grip gibi yaygınlaşıyor ama zararsızlaşıyor.

Ben de artık bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü ölüm oranı %0,04 e kadar düşmüş durumda. Artık insanların da günlük rutinlere dönmesi gerekiyor çünkü hem küresel ekonomiyi etkiliyor hem de insanların zayıflayan psikolojileri günümüz ekonomisinde orta ve alt kesim üzerinde kötü etkiler bırakıyor.

Geri
Yukarı