COVID testi negatif çıksa da karantina devam eder mi?

BURKOZA

Kilopat
Yer
Şarköy, Tekirdağ, Türkiye
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar, halam 2 kez Sinovac aşısı olmasına rağmen (ki zaten pek etkili olmadığını biliyorduk bu aşının.) COVID-19'a yakalandı ve biz de bayramda görüştüğümüz için temaslı listesinden kontenjana girdik 20 Temmuz'da görüştük, bize COVID testi için 27 Temmuz Salı günü yapılacak dendi. Şimdi merak ettiğim şeyler şunlar:

1- COVID testi hâlâ burundan mı yapılmakta? Sonuçlar kaç saat/günde çıkmakta?
2- Bize 14 gün boyunca karantinada kalmamız ve -mantıken- evden dışarı çıkmamamız söylendi ve formlar imzalatıldı, fakat test negatif çıkarsa ne olacağına dair süreci konuşmayı unuttuk gelen ekiple. Salı günü yapılacak testlerimiz negatif çıksa dahi, 14 gün boyunca karantinada kalmaya devam etmek zorunda mıyız, yoksa esnetme yapılabiliyor mu?

Annem, babam ve ben üçümüz de BioNTech aşılarımızın 2. dozlarını olalı 2 hafta oluyor, bunu da belirtmek istedim. Bu sorularımı mümkünse daha önce COVID-19 geçirmiş veyahut temaslı şüphesiyle karantina sürecinde bulunmuş arkadaşlar veya bu konu ile alakalı bir şekilde bilgisi olmuş arkadaşlar cevaplayabilirse çok müteşekkir olurum.

Bizim evde bir bireyimiz virüs kapmıştı. Biz negatif çıkmamıza rağmen karantinaya alındık. Değişti mi fikrim yok ancak en son böyleydi.

Bizim evde bir bireyimiz virüs kapmıştı. Biz negatif çıkmamıza rağmen karantinaya alındık. Değişti mi fikrim yok ancak en son böyleydi.
Filyasyon ekiplerinin rehberine göre, "2 doz aşı olmuş bireyler için 7. günde yapılan test negatif çıktığında karantina sonlandırılır." gibi bir ibare okudum ama ne kadar doğrudur, ne kadar yanlıştır orasını bilemiyorum. Bundan ötürü de zaten teoride değil pratikte yaşanılanları okumak istediğimden ötürü, bu olayları yaşamış birilerinin yorumlarını bekliyorum açıkçası. Bakalım bu sabah girdik karantinaya işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…