Cpanel güvenli değil

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
İnfinityFree aracılığıyla Cpanel'e girmek istiyorum. Sabah site yönlendirme yapmıyordu. Yani site çökmüştü. Şimdi düzeldi fakat bağlantınız güvenli değil dedi. Ben de yine de devam et dedim. Site açıldı ama hala güvenli değil yazıyor. Site sahte gibi durmuyor. Olay nedir sizce? İşlemlerimi yapabilir miyim?
İnfinityFree kendi yönlendirdiği için sorun olmaz diye düşünüyorum.

Hesabı olan biri deneyebilir mi kendisinde de var mı diye?

Son düzenleme:
Hocam konu dışı ama bu site ne işe yarıyor?

Hocam ben kendi hostingimde de bir ara yaşamıştım. DNS yönlendirmesinden ötürü olabiliyor. Farklı bir DNS ile denediniz mi?

Denemedim. DNS nasıl değiştirilir?
Bir de SSH paneline girmeyi biliyorsanız /flushdns komutu dener misiniz? Gerçi infinityfree yüksek ihtimalle izin vermiyordur ama bir şansınızı deneyin derim.

Ben bunları yapacak kadar bilgi sahibi değilim. Peki güvenli değil yazısını umursamazsam sorun olur mu?

Free versiyon olduğu için özellikler oldukça kısıtlı SSL sertifikası da buna dahil olabilir. Biliyorsunuz ki Google artık SSL kullanmayan sitelerin bu şekilde fişini çekmeye başladı.
Bir de şöyle dener misiniz hocam büyük ihtimal siteye ulaşacaksınız.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-18_143139.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 45
Ben bunları yapacak kadar bilgi sahibi değilim. Peki güvenli değil yazısını umursamazsam sorun olur mu?
Zannetmiyorum hocam. Zaten bu gibi ağlar sizin bilgileriniz üzerine yoğunlaştığı için sertifikaları da çok güvenli değildir. Ama virüs vesaire bulaşacağını bilmiyorum. Ben sadece 1 kere denemek için kullanmıştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…