CPU darboğazı nasıl düşürülür?

1) Ekran kartının frekansını düşürmek ısınmadığı sürece mantıklı değil.
2) Her oyunu ultrada oynamak darboğazı olabildiğince düşürür. Ayarları düşürdükçe darboğaz miktarı artar.
3) Bilmiyorum.

Kullanacağın ekran kartının da önemi var bu noktada. 2060 ile darboğaz yaşarsın ama üzecek miktarda olacağını sanmıyorum. Bazı oyunlarda hissetmezsin bile.

Buyur açıkla o halde, dinliyorum hocam.

Örneğin: Bir Anakart'ın işlemci ile uyumsuz olması.

Ben AMD ekran kartını i5 işlemci kullanıken çok sorun yaşayan biri olarak oyunlarda renkler üst üste biniyor YouTube sayfasında video izlerken 3D gibi videolar ama NVIDIA ile bu sorunları yaşamadım.

AMD ekran kartın tüm driverları falan kurulu idi beta olsun güncel olsun eski driverları olsun hepsini denedim çözüm bulamadım.
NVIDIA ile mutluyum.

Veya benim yanlışların yüzünden oldu bilemiyorum

Uyumsuzluk derken desteklenmeyen.

Hocam, zaten bu ekran kartlarıyla yüksek çözünürlüklü kullanmanız gerekir. 2060 ile bir arkadaş bazı yerlerde darboğaz yaşamış. Başka bir çare ise DSR açmak.

DSR‘a bir göz gezdirdim gerçekten çok mantıklı duruyor; böyle bir teknolojiyi aradım fakat bulamadım hatta yeni bir 2K monitör almaya bile karar vermiştim en son. Teşekkürler hocam.

Örneğin: Bir anakartın işlemci ile uyumsuz olması.
Bu anlattığın şeyin ekran kartıyla ne alakası var?

Ben AMD ekran kartını i5 işlemci kullanırken çok sorun yaşayan biri olarak oyunlarda renkler üst üste biniyor YouTube sayfasında video izlerken 3D gibi videolar ama NVIDIA ile bu sorunları yaşamadım.

AMD ekran kartın tüm driverları falan kurulu idi beta olsun güncel olsun eski driverları olsun hepsini denedim çözüm bulamadım.
NVIDIA ile mutluyum.

Veya benim yanlışlarım yüzünden oldu bilemiyorum.

Uyumsuzluk derken desteklenmeyen.
Senin yanlışın vardır, uyumsuzluk gibi bir şey yok. Böyle bir sorun olsaydı Intel ve AMD ekran kartı kullanan kalmazdı ortada.

Bu arada dediklerinden hiçbir şey anlamadım.

Geri
Yukarı