CPU GPU Ryzen Master değerleri

SLAYER15

Hectopat
Alta koyduğum resimdeki değerleri AMD Ryzen Master overclocking Control'den aldım. Edc CPU kullanım tek onu biliyorum. Diğer değerler nedir normal mi? Değerleri arkada Roblox ve CS açıkken aldım ama CS'de menüdeydi Roblox'ta da çok zorlamayan bir oyundaydım. Bu değerler ona göre yani o 95derece nedir 95 derece normal mi? O PTC nedir soc Power TSP falan nedir söyler misiniz? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

unknown (4).png

Son düzenleyen: Moderatör:
TDC, anakartın verebildiği maksimum güç. TSP, sanırım toplam çekilen gücün kaçta kaçının işlemci olduğunu gösteriyor. PTC, sıcaklık kontrolü. SOC ise System On Chip, giriş çıkış gibi çevre birimlerini kontrol eden bir mikrokontrolör gibi düşünebilirsin. Kafanı değerlere yorma, oyunda istediğin performansı veriyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum.
HWINFO ile işlemci sıcaklığını kontrol eder misin?

Son düzenleme:
PTC Processor thermal control yani işlemci kaç dereceden sonra kendisini yavaşlatacağını gösteren bir değermiş. Ben bir sıkıntı göremedim, zaten arka olanda açık olan programlar olduğundan bir şey anlaşılmıyor. Sorun yaşamıyorsanız oyunlarda, endişe edecek bir şey yok.
En önemlisi, bu gibi verileri gönderirken sistemin tam boşta olmasına dikkat edin.
Cevaplar yeterliyse en iyi cevap seçebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı