CPU kullanımının boştayken bile yüksek olması

eczcy

Kilopat
Yer
İstanbul-Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Geçen gün RAM aldım. Bilgisayar RAM'i ilk başta tanımamıştı sonra format attım, driverları ise Windows kendisi kurdu lakin bir türlü bu işin içinden çıkamadım. Neyse, format attıktan sonraysa bende bir huy vardır, böyle donanımları izlerim. Özellikle bu mining olayından sonra ara ara böyle donanımların kullanımını, fan hızlarını vs. incelerim. Şimdi yeni format attığım bilgisayarda işlemcinin Max hızı 3.5 GHz olmasına rağmen yer yer NZXT CAM programında 4.1 GHz'e kadar çıktığını gördüm. Şok oldum, ayrıca fan tam güçte dönüyor. Bu işe bir anlam veremedim. Şunu da belirtmek isterim, Windows driverları otomatik kurduğu için driverlar eski örneğin NVIDIA Sürücüsü 399.24 kurulu bilgisayarda ki NVIDIA tarafından yayınlanmış. Güncel sürücü 440.97. Yani sürücülerin çakışması diyeceğim ama önceden de böyleydi, ses etmiyordum pek oyun vs oynayamadığım için. Ama bu iş gerçekten yoruyor. Özellikle Windows 10 çıktığından beri böyle incik boncukla pek bir haşır neşir olduk. Yardımlarınıza talibim arkadaşlar.

1571954456552.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanın RPM'i şimdi farkettiğm için ses de yapıyor bana. Hem mininge falan mi maruz kalıyorum acaba diye düşündürüyor. Ama Windows Student versiyonu var ve Windowstan indirdim bu da imkansız. Driverlarda problem olabilir belki tekrar bir format atacağım umarım düzelir

%15 yük diyor işlemci için. Sıcaklık 33 derece gösteriyor. Bence boşver gitsin.
galiba microsoftun arka planda gzili gömülü 4 ip si olduğunu ve güvenlik altında indirdiği dosyalarının çoğunun veri gönderdiğini bilmiyorsun bir dünya host dosyalarıda dahil eh bunları yaparkende senin internetini kullanır gereksiz servisleri kapat uygulamaları iptal et veya kaldır görev yöneticindende gereksiz başlatılan başlangıçta programları etkisizleştir ,çalıştırdan msconfig yaz ve crome ı durdur,güncellemeyi cromdan kendin elle tetiklersin ,ayarlardan hakkındaya tıklıyarak,güncelemesini kontrol eder gerekiyorsa yeniler aslında kesin çözüm desroy windows 10 spying yani dws mini programmı ,ben windows 8 de kullanıyorum ve hiç sorunum yok windows 10 kullanmıyorum bu nedenlede keyf sizin sorumluluk sizin

Hocam aman diyeyim formatlama boşuna. Görev yöneticisinden svchost.exe'yi bulup hizmetlerinden güvenlik duvarını kapattığımda %50'lerden %2'ye düşmüştü benim. Bir dene derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı