Çözüldü CPU Over Temperature Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert Can Ayhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, önceden de söylemiştim. Anakart değiştirdim. Değişimi yaptıktan sonra sistemi kurdum ve açtım. Format falan atmamıştım, yavaş bir açılış oldu biraz bekledikten sonra tak diye sistem kapandı 1-2 kere. Derken baktım sistem durmadan kapanacak hatayı aradım ve buldum. Sorun işlemci fazla ısınıyormuş. Acaba neden böyle oluyor? Soğutucu düzgün bir şekilde bağlı ve açılıyor hatta sesleri duyuyorum, çalışıyor! Fakat yine de sistem kapanmaya devam ediyor. Sizce problem nedir? Termal macunu mu güzel sürmedim? Tekrar açıp yine güzelce bir süreyim mi dersiniz?

Macunu yenileyin. Büyük ihtimalle temas doğru gerçekleşmiyor. Gerekiyorsa rehber videolara bakın, ne eksik ne de fazla olsun.

Gülüyorum. Neden mi? Çözümü buldum ve utanıyorum da ondan. Soğutucuyu takarken 4 ay geçmiş tabii yerleri unutmuşum, kontrol etmedim AMD kit'ini takıvermişim. Arada mesafe vardı azıcık. Hiçbir şekilde temas yoktu. Kızarmadan işlemci taktım hemen doğru soğutucu kit'ini, şu an "driver"lar yüklendi oyunları update ediyorum... Teşekkürler bu arada cevabınız için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı