Çözüldü CPU pin kablosu ayrılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitw

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX RX 570 4GB / AMD Ryzen 3 3100 3.6 GHz / Asus Prime a320m-R / XPG 8 Gb Ram /
Adata 480 GB SSD / GamePower GP 550 Watt / Samsung LC24RG50FZRXUF 24' 144 Hz FHD
8 pinli CPU kablosunu nasıl 4-4 olarak ayıracağım? Ortada cizgi ve çıkıntı var ama ben ayiramadim. Mantığını anlamadim. Yardim eder misiniz? Bu kabloyu ayırmam lazım. Arkasında mandal var 2 tane.

IMG_20231114_154806.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin kullandığın PSU demek ki cpu kablosunu bitişik 8 pin olarak üretmiş. Bu genellikle yeni nesil psularda oluyor bende cooler master 650 w kullanıyorum 8 pin bitişik. Ama 300w olan diğer pc'em 4pin. Onu ayırmayı deneme bitişikse ayıramazsın :D

O anakarta bağlıyken kilitleniyor. Tırnağa basarak kilitten ayırıp çekiyorsun. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

Hocam tirnaga bastıktan sonra birini sola birini saga mi çekeyim.

Senin kullandığın PSU demek ki CPU kablosunu bitişik 8 pin olarak üretmiş. Bu genellikle yeni nesil PSU'larda oluyor bende Cooler Master 650W kullanıyorum 8 pin bitişik. Ama 300W olan diğer PC'em 4pin. Onu ayırmayı deneme bitişikse ayıramazsın :D

Bitişik değil hocam ayriliyor. Ben yapamıyorum.

Sağa sola ayrılmaz birini ileri birini geri iteceksiniz.

2 tane 8 pin CPU soketi olan PSU'larda soketin biri 4+4 olarak ayrılır diğeri sabit olur.
Bende onu kastetmiştim zaten ama hallettim yinede teşekkür ederim.

Geri
Yukarı