Çözüldü CPU Z Corsair Vengeance RAM'lerimi yüksek CL gösteriyor

• Konuyu başlatan mufo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 597
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mufo

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, Corsair Vengeance 2x8 3000 MHz CL16 RAM kullanıyorum RAM'lerim XMP açık şekilde 3000 MHz'de çalışıyor ama CPU Z moralimi bozuyor. Sizce bu değerler normal mi yoksa yapılması gereken bir şeyler var mıdır? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• asdsadas.png
    asdsadas.png
    21 KB · Görüntüleme: 120
  • jhıbj.png
    jhıbj.png
    17 KB · Görüntüleme: 101
Arkadaşlar, Corsair Vengeance 2x8 3000 MHz CL16 RAM kullanıyorum RAM'lerim XMP açık şekilde 3000 MHz'de çalışıyor ama CPU Z moralimi bozuyor. Sizce bu değerler normal mi yoksa yapılması gereken bir şeyler var mıdır? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
DDR4 RAM kullanıyorsun. Değerin 2 katını alırsan frekansına ulaşırsın. Yapman gereken bir şey yok.

Edit: Pardon hocam bi an MHz değeri hakkında sordunuz diye anladım.

Son düzenleme:
Şu an anladım hocam ben ilk sütuna bakınca kafam karıştı sanırım ama Memory sekmesini açınca orada 22 yazıyor hala o da normal midir?
Bir sorun yok hocam CL değeriniz 16 ve RAM yaklaşık 3000 MHz değerinde sıkıntısız çalışıyor. Aynı RAM bende de var. Kendimden baktığımda aynı yerde aynı şeyler yazıyor.

Arkadaşlar sanırım değerler arkadaşın dediği gibi normal değil. Yardım edecek yok mu?

Bir sorun yok hocam CL değeriniz 16 ve RAM yaklaşık 3000 MHz değerinde sıkıntısız çalışıyor. Aynı RAM bende de var. Kendimden baktığımda aynı yerde aynı şeyler yazıyor.
Arkadaşlar sanırım değerler arkadaşın dediği gibi normal değil. Yardım edecek yok mu?

Tamam çözdüm doocp yazan yerde 2 profile varmış ben 2.sini seçtiğim içim gecikme değerleri bu şekildeymiş.

Dosya Ekleri

• IMG_20210315_153344.jpg
    IMG_20210315_153344.jpg
    150,9 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı