CPU'yu uzun süre %100 olarak çalışması CPU'ya zarar verir mi?

Beyo_61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ilk önce sistemimi tanıtayım.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1050 Ti.
İşlemci: i5 7400.
RAM: 16 GB 2400 MHz.

Neyse Watch Dogs 2 diye oyun yükledim en düşük grafiklerde (1080P) CPU ortalama %90 ekran kartı %99 kullanıyor, bu sisteme zarar verir mi?(işlemci Max 70 derece oluyor ekran kartı Max 68 derece)
1-2 saat gibi oynayacağım için sordum.

Her şeyi bu kadar düşünürsek oyunu bile zor oynarız. Bu kartlar, işlemciler zorlamak için var, takılmayın oynayın. :)

Eğer sıcaklıklar yüksek değilse zarar vermez, hızaşırtma yapanlara sorabilirsin hızaşırtma yapmadan önce işlemciyi maksimum yüke çıkartıp 5-10 saat bekliyorlar sistem daha kararlı oluyor yani iyi bir şey tabii OC'yapanlar için.

Merhaba ilk önce sistemimi tanıtayım.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1050 Ti.
İşlemci: i5 7400.
RAM: 16 GB 2400 MHz.

Neyse Watch Dogs 2 diye oyun yükledim en düşük grafiklerde (1080P) CPU ortalama %90 ekran kartı %99 kullanıyor, bu sisteme zarar verir mi?(İşlemci Max 70 derece oluyor ekran kartı Max 68 derece)
1-2 saat gibi oynayacağım için sordum.

Overclock yaparak frekansın arttırabiliyoruz. %100 OC'sizden hiçbir şey olmaz daha verimli de çalışır o işlemciler Intel guvenli araligin sonuna kadar kullanmana izin veriyor. Yani %100'de olsa %1'de güvenlik aynı.

İşlemciye bir şey olması imkansıza yakın gibi bir değer verebilirim. İşlemci en hassas bir parça olsa bile yüksek sıcaklık değerlerinde bile çalışabilir kendim test ettim bir zararı yok ama fazla saat (18-21) saat i geçerse yavaş çalışabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı