CR 10 Smart Pro baskı hataları

Firmware'i güncel değilse onu güncellemekle başlaman iyi olur. Yukarıdaki videoda otomatik ayar sonrası baskı sırasında ekrandan son bir ayar daha yapılıyor, o şekilde de yapmış mıydın?

Son düzenleme:
Firmware'i güncel değilse onu güncellemekle başlaman iyi olur. Yukarıdaki videoda otomatik ayar sonrası baskı sırasında ekrandan son bir ayar daha yapılıyor, o şekilde de yapmış mıydın?
hocam yazılımı güncel g code da sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama bundan önce bi sıkıntı yoktu

@toprak şen Tabla ayarından sonra z offset ayarıda yapmalısın, yapmadığın için üstten başlıyor. Dediğim gibi estep, tabla, z offset ayarı yapıp düzgün slicer ayarı kullanırsan kötü baskı alacağın bir makine yok, sadece daha yavaş çalışır.

hocam nasıl yani anlamadım z offset zaten kalibrasyon değil mi

hocam nasıl yani anlamadım z offset zaten kalibrasyon değil mi
Hayır, tabla ayarı yaparsan tablanın 4 bir yanının nozzle'a eşit uzaklıkda olduğunu ayarlamış olursun, z offset ise nozzle ile tabla arasındaki boşluğun kalibre edilmesidir.

Hocam işte 0 noktasında baskıda olması gerektiği gibi oluyor ama baskıya başlayınca gidiyor tam anlamadım kusura bakmayın.

Hocam işte 0 noktasında baskıda olması gerektiği gibi oluyor ama baskıya başlayınca gidiyor tam anlamadım kusura bakmayın.

Bende sizi anlamadım hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya bir bak, Z ofset dediğin hani 1 noktasına tıklıyorsun yazıcı ortaya götürüyor kafayı sende kağıt sürtmeye başlayıncaya kadar aşağı indiriyorsun ya da yukarı kaldırıyorsun ya Nozzle'ı, işte Z ofset o. Önce yazıcının tüm yaylarını sonuna kadar çok abartmadan sık, göz kararı 2 tur gevşet. Daha sonra videodaki gibi ilk 1 noktasına götürüp Z ofset ayarı yap, daha sonra tabla ayarı + otomatik seviyelendirme, ondan sonra Z ofset ayarını bir daha yap bu kadar. Bu adımları her seferinde yapmana gerek yok, 4 5 baskıda bir Z ofset + otomatik seviyelendirme yapsan yeterli olur.

Ha bir de tabla ayarı ve Z ofset ayarı yaparken Nozzle'ı 200 dereceye ısıtıyorum ben, eğer ki ucunda plastik parçası falan kalırsa nozzle uzak olduğu halde arada plastik kaldığı için yanlış Z ofset ayarı yapmış olursun, büyük ihtimalle seninkide öyle oldu.

Ö
hocam bunu yaptım olduda baskıya başlıyor kendini ayarlıyor 5mm yukardan başlatıyor baskıyı

Ö

hocam bunu yaptım olduda baskıya başlıyor kendini ayarlıyor 5mm yukardan başlatıyor baskıyı
Hocam tabla ayarı yaptıkdan sonra automatic level attırıyorsun ya makineye, ondan sonra z offset'i ayarlıyormusun? kaydet gibi bir buton yokmu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…