Crackli oyunlar donanıma zarar verir mi?

Hocam crackli oyun çok baş ağrıtıyor. Eksik DLL dosyaları, yazılımlar falan vesaire vesaire. Onları kuruyorsunuz yine de eksik bir şeylerin olduğunu söylüyor. Mümkün mertebe Crack'e yönelmeyin. Ki oyun performansınızıda genellikle etkileyen bir şeydir crack.

Eksik DLL dosyalarının sebebi Windows Defender'ın crack dosyalarını silmesi. Oyun performansını azalttığını da nerede duydunuz bilmiyorum.

Hocam çünkü iki farklı Windows var yani iki farklı C diski bu yüzden gözükmüyor olay bu. Yani bir işletim sistemi açan bir de ikincil bir disk olarak kullanılamaz değil mi aynı parça bu.
Bilgisayarımı dual boot ile bende kullandım. İki diskimde görünüyor ve bir çok program iki işletim sisteminde de çalışıyordu. Disk yönetimini kontrol eder misiniz? Diskin sadece bilgisayarım kısmında görünmediğine eminim.

Orjinali kadar oyun performansı sunamaz diye biliyorum. orjinal ile crack'in arasındaki temel farklardan biriside bu değil mi?
Crack daha fazla FPS verir. Crack oyunlarda denuvo gibi yazılımlar etkisiz hale getirilir çünkü.

İnsanlar bilgisayar parçalarını insan organı gibi düşünebiliyor. Virüsün donanıma zarar vereceğini düşünüyor. Donanıma zarar verebilmenizin tek yolu fiziksel hasar vermektir. Kasaya dokunmadığınız sürece hiçbir parçaya birkaç istisnai durum haricinde zarar veremezsiniz. Mining virüsü falan yazan arkadaşlar olmuş. Mining virüsü de mining yapmak da zarar vermez. Mining yapınca ekran kartı ha bire çalışıyor falan diyecek bazı kişiler. Ekran kartının ha bire kullanılması en fazla termal macun ve fanların ömrünü biraz kısaltır. Zaten ekran kartının fanlarının ömrü bitmeden çoktan yeni ekran kartı almış olacaksınız. Kısaca yazılımsal olarak donanıma zarar veremezsiniz (abartılı overclock dışında)

Crack daha fazla FPS verir. Crack oyunlarda denuvo gibi yazılımlar etkisiz hale getirilir çünkü.
Her oyun için geçerli değil bazı oyunlarda var sadece.

Bildiğim kadarıyla virüsler depolama birimlerinde oluyor, depolama birimini değiştirirsek o bilgisayardaki virüsler gider mi? Ve harici HDD'ye indirdiğimiz crackli oyunlar bilgisayara zarar verir mi?

Not; Bu arada, PES 2013 ve swat 4 için crack indiriyorum aksi takdirde Crack'e karşıyım.

Crack oyunların çoğu virüs değildir bilgisayara zarar vermez. Ancak bazı sitelerde içine virüs koyulmuş cracklerden veya sahte indir butonlarından virüs bulaşabilir.
Crack oyun indirirken virüs popup gibi zararlı olabilecek şeylerden korunmak için iyi bir anti virüs ve reklam engelleyici kullanmanız gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı