Creality k1C ile pla basarken cam kapağı kapatabilir miyiz?

tasocuk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda bir creality k1C 3D yazıcı satın aldım ve henüz elime ulaşmadı. Bu yeni yazıcımla ilgili bir sorum var ve tecrübelerinizi paylaşmanızı çok isterim.

Genellikle pla filament kullanarak baskı yapmayı planlıyorum ve baskı sırasında yazıcının cam kapağını kapalı tutup tutamayacağımı merak ediyorum.

Özellikle, kapalı bir kapakla baskı yapmanın ses seviyesini azaltıp azaltmayacağı ve bu durumun baskı kalitesi üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olup olmayacağı konusunda bilgi arıyorum. Deneyimlerinizi ve önerilerinizi benimle paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, pla 50 dereceden sonra yumuşayan bir malzeme, pla ile baskı alırken yatak 60 derece veya üstü sıcaklıkda olacak yani eğer ki cam kapatılırsa kabinde 60 derece ve üstü bir sıcaklık olacak, bu da planın hotend içinde yumuşamasına ve tıkamasına yol açıcaktır. Yani camı kapatmanız ses seviyesini azaltır fakat cam kapalıykende pla basmamalısınız.

Sanırım içerdeki havayı dışarı tahliye eden bi fan vardı k1 de, eğerki o işe yarıyorsa onu açıp camı kapatabilirsin amaç içerisinin soğuk olması.

Merhaba, pla 50 dereceden sonra yumuşayan bir malzeme, pla ile baskı alırken yatak 60 derece veya üstü sıcaklıkda olacak yani eğer ki cam kapatılırsa kabinde 60 derece ve üstü bir sıcaklık olacak, bu da planın hotend içinde yumuşamasına ve tıkamasına yol açıcaktır. Yani camı kapatmanız ses seviyesini azaltır fakat cam kapalıykende pla basmamalısınız.

Sanırım içerdeki havayı dışarı tahliye eden bi fan vardı k1 de, eğerki o işe yarıyorsa onu açıp camı kapatabilirsin amaç içerisinin soğuk olması.
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Kapak kapalı olarak rahat baskı alacağım filament önerin var mıdır? ABS mesela? Hobi amaçlı ve kanalımda içerik üretme amaçlı aldım. Çok yükseklerde ya da ticari amaçlı baskılar yapmayacağım.

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Kapak kapalı olarak rahat baskı alacağım filament önerin var mıdır? Abs mesela? Hobi amaçlı ve kanalımda içerik üretme amaçlı aldım. Çok yükseklerde ya da ticari amaçlı baskılar yapmayacağım.

Önemli değiil, abs öneririm. Hem kapak kapalıyken sorun çıkarmaz hem de yüksek hızlarda rahat kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı