CRU ile Hz yükseltmek riskli mi?

OC monitör ısınmadan mı bozulacak?
Takmıyordum da valla güldürdünüz.

Voltajdan değil güç tüketimi arttığından ısınıyor. İkisi ayrı şeyler. Voltajı arttırmadan güç tüketimini arttırabilirsin. 4. maddeyi oku.

Kod:
Because the headroom is fairly small, and because you are not actually adjusting many significant settings like voltage, the amount of extra heat generated from those levels of overclock is generally not significant.

Bunu da bilmiyormuşsun bak iyi oldu öğrendiğin.

Voltajı arttırmak için donanıma elle müdahale edebilir veya yazılımını da teknisyenlerin kullandığı yöntemi biliyorsan OSD'den ayarlayarak yapabilirsin ki bilmen düşük ihtimal.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kesinlikle bilmiyordum bunu da kuzenim yazmış

Kod:
Because the headroom is fairly small, and because you are not actually adjusting many significant settings like voltage, the amount of extra heat generated from those levels of overclock is generally not significant.

Bundan yana sıkıntım yok zaten. Kesin bozulacağını savunan olmadı. Ciddi bir sebep olmadığını da söylemiştim. "OLMAZ" demek ile senin de dediğin gibi "Bunları bil göze al" demek ayrı şeyler.

Voltajı arttırmak için donanıma elle müdahale edebilir veya yazılımını da teknisyenlerin kullandığı yöntemi biliyorsan OSD'den ayarlayarak yapabilirsin ki bilmen düşük ihtimal.
Bir yerlerden yediğin büyük lokmayı hazmetmeye çalışıyorsun ama cidden boş yaptırıyorsun bize. Cevabını en üstte yaklaşık 2 sayfa önce vermişim. Çözülmüş konuda bence konuşmak için konuşmayalım. Millete de bildirim spamlamayalım ha ne dersin ?
Hani zaten bende yapılmasında sıkıntı olmadığını, yaptığımı, sıkıntı yaşamadığımı,
yaşamayacağını düşündüğümü söyledim. Ha yok ben yenilmeye doymayan pehlivan misali devam edeceğim diyorsan ben pes ettim dostum. Sen istediğin kadar ahkam kesebilir, bişe olmaz diyebilir, kendi engin bilgilerinle ingilizce yazdılığı için doğruluğunu kanun kabul ettiğin reddit postlarını bana kaynak gösterebilir ve üstten ve agresif konuşabilirsin. Takıldığın her şeyin cevabı yukarılarda verildi. Yetmedi ise İlber Ortaylı'nın diye bilinen ama aslı Aşık Veysel olan şu söz ile bitireyim kendimce bu sohbeti.

“İnan sana değil kastım, cahille sohbeti kestim.”

Kolay gelsin. Çözüme ulaşmış bir konuyu daha fazla şişirmeyeceğim. İyi günler.

Son düzenleme:

Hocam denedim 75 Hz'i fakat panelin 60 Hz'e göre daha fazla ısındığını fark ettim geri 60 Hz'e döndüm 20 dakikalık 75 Hz'de kullanmam panele zarar vermiş midir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…