Crucial 2400MHz CL17 ve Crucial 2666MHz CL19 uyumu

Takeschi

Hectopat
PC'de takılı "Crucial 8 GB 2400MHz CL17" RAM var. Bunun yanına bir 8 daha almak istedim ama aynı modeli bulamadım. Onun yerine "Crucial 8 GB 2666MHz CL19" bulabildim. 1-2 FPS fark umurumda degil. Bu RAM'ler birlikte çalışırken sorun çıkarır mı?

PC'de takılı "Crucial 8 GB 2400MHz CL17" RAM var. Bunun yanına bir 8 daha almak istedim ama aynı modeli bulamadım. Onun yerine "Crucial 8 GB 2666MHz CL19" bulabildim. 1-2 FPS fark umurumda degil. Bu RAM'ler birlikte çalışırken sorun çıkarır mı?
Uyum sağlarsa sorun olmaz ikisi de 2400 MHZ olarak çalışır. Tam uyumlu olması ve DUAL CHANNEL çalışması için aynı marka, CL ve MHZ değerleri olan RAM kullanmanızı tavsiye ederim.

O zaman Dual Channel olarak çalışır mı? Çünkü Kingston'un tam buna uygun bir modeli var.

Dual Channel belleklerle ilgili bir özellik değil, bu özellik işlemci ve anakart tarafından sağlanır. Yani evet çalışır.

Bellek alırken olabildiğince aynı özelliklere sahip olmalı, voltaj, cas latency, MHz, yonga sayısı vs. gibi. Şu da unutulmamalı bellekler kit değilse yüzde yüz uyumlu çalışacak diye bir şey söz konusu değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı