Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz CL15 O.C ile stabil 3600 MHz yapılabilir mi?

Değerleri biraz yükselttim bu sefer de mavi ekran yiyorum tam açıldığı sırada.

Sen o konuyu sayfa sayfa kurcala şimdi ben de yardım üzerine yaptığım için. Bir de her ihtimale karşı BIOS güncelle tekrar işleme başlamadan önce.

Açılmama, mavi ekran yeme, hata alma test esnasında çok olağan şeyler. Bir yerden sonra sevdiği değerleri bulduktan sonra kafan rahat.

Sen o konuyu sayfa sayfa kurcala şimdi ben de yardım üzerine yaptığım için. Bir de her ihtimale karşı BIOS güncelle tekrar işleme başlamadan önce.

Açılmama, mavi ekran yeme, hata alma test esnasında çok olağan şeyler. Bir yerden sonra sevdiği değerleri bulduktan sonra kafan rahat.

Hocam şimdi 3000MHz C15'te kullanıyorum XMP açık şekilde. Ama stabilite yok yani anlık takılma oluyor bu sorunu nasıl çözeriz bir fikrin var mı?

Hocam şimdi 3000MHz C15'te kullanıyorum XMP açık şekilde. Ama stabilite yok yani anlık takılma oluyor bu sorunu nasıl çözeriz bir fikrin var mı?

BIOS güncelle, CMOS temizliği yap sonra geri aç XMP'yi. Bir de tek kanal RAM kullanıyorsun oyunlarda oluyorsa farklı bir durum bu.

Dostum bu attıkların Intel için geçerli olabilir ama AMD'de daha farklı olacaktır 2N'den dolayı.

@ggwp9191 Thaiphoon Burner indirdikten sonra görseli buraya atabilir misin?

Hocam şimdi @kinonun ayarlarını yaptım. Sistem açıldı. 3600MHz için olanı. Ancak farede nadiren veya çoklu program açınca takılma oluyor voltajdan mı kaynaklı?

@BerkayZ87 hocam bir bakma şansınız var mı? Müsait olunca.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı