Crucial Ballistix RAM alınır mı?

@BerkayZ87 ASUS ROG Strix B550-E anakart kullanıyorum. Desteklenen bellek kodunda RAM'leri göremedim. Alacağım sorun olur mu?
Konu ASUS olunca bilinmezlikler artıyor. Amazon'da olması lazım Ballistix linkinin, oradan al ki olası problemde iade edersin. ASUS biraz RAM konusunda garip bir marka.

Şu an haliahazırda kullanmaktayım. 3200 MHz CL 16 olnı aldım sadece BIOS'tan voltajı 1.37'ye çektim. 3600 MHz de CL 16 da sorunsuz kullanıyorum. Micron e-die çi kullanıyor. Ryzen fclk izin verseydi 3800-4000 MHz civarını görürdüm ancak işlemci fclk değerini ayarlayamıyorum. Intel ile coşabilir.

Destekelemem gibi bir problem yok açıkçası. Firma test ettiği RAM'lerin adını yazıyor oraya bu desteklemiyor anlamına gelmesin. Bence sorunsuz kullanabilirsiniz.

Destekelemem gibi bir problem yok açıkçası. Firma test ettiği RAM'lerin adını yazıyor oraya bu desteklemiyor anlamına gelmesin. Bence sorunsuz kullanabilirsiniz.
Ramleri değiştireceğim. Bir masrafa giriyorum madem dedim. 16 dan 32ye çekeyim dedim. Bu seferde paraya kıyıcam çipi kötü çıkmasın diye. Ama seferde anakartımın listesinde ramleri göremedim şok oldum.

Bunu alıp OCla 3600Mhz Cl16 kullanmak istiyorum. Eğer olursada 3600Mhz Cl14 .

Hocam gayet güzel seçim. Çipi kötü çıkma ihtimali düşük ihtimal çünkü tüm Ballistix çiplerini Micron üretiyor. Kendi belleğinin çipini üreten büyük bir firma. Endişelenemenize gerek yok bence. 3600 CL14 için voltajı 1.4 civarına kadar getirebilirsiniz sorun olmaz. Belki de buna gerek kalmayabilir. 1.38 gibi işi de çözebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam gayet güzel seçim. Çipi kötü çıkma ihtimali düşük ihtimal çünkü tüm Ballistix çiplerini Micron üretiyor. Kendi belleğinin çipini üreten büyük bir firma. Endişelenemenize gerek yok bence. 3600 CL14 için voltajı 1.4 civarına kadar getirebilirsiniz sorun olmaz. Belki de buna gerek kalmayabilir. 1.38 gibi işi de çözebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.
Hocam öylede desteklememesi sorun çıkarmaz mı ? Şuan hayal kırıklığı yaşıyorum da olumlu bakamıyorum.

Daha önce de deiğim gibi hocam desteklememe gibi bir durum yok. ASUS sadecealmak istediğiniz Crucial RAM'leri test etmemiş anakartında hepsi bu. Bugün baktığınızda tüm anakart destek listelerinde bu durum var. %1 ihtimal her zaman vardır ancak çok düşük bir ihtimal. Kesin konuşmuyorum %1 bırakıyorum geriye :) bence gönül rahatlığıyla alıp kullanılabilir.

Geri
Yukarı