Crucial BX500 960GB SATA SSD'nin düşük yazma performansı

Normal kullanımda fazla fark etmese de dosyaları yazmaya kalktığım zaman anında yavaşlıyor, sistem donmaya başlıyor. SSD'yi henüz garantiye yollayamadım çünkü içindeki veriler önemli ve PC aktif olarak kullanımda. O yüzden M.2 SSD almam lazım para biriktiriyorum.
Random 4K için 7MB gayet doğal bir değer bence.

Ben bu durumu fark edemiyorum, sadece depolama olarak kullandığım için. Sıcaklık değerleriniz ne kontrol ettiniz mi hiç o testleri yaparken? Crsytal Diskmark'dakı o değerlerin hiçbiri normal değil ya.

Ben bu durumu fark edemiyorum, sadece depolama olarak kullandığım için. Sıcaklık değerleriniz ne kontrol ettiniz mi hiç o testleri yaparken? Crsytal Diskmark'dakı o değerlerin hiçbiri normal değil ya.

Maksimum 65 derece görmüştüm 1 saatlik AIDA64 sistem kararlılık testinde.

Maksimum 65 derece görmüştüm 1 saatlik AIDA64 sistem kararlılık testinde.

Evet değerler benim de öyle. Çok aşırı bir sıcaklık da yok aslında ama sanırım hız kesiyor bu değerlerde. Demek ki benim de Windows oraya kurulu olsa bende çok hissedeceğim. Bazen BF 5'de yeni harita başladığında 1 dk lık bazı takılmalar ondan mı oluyor acaba, çok arada bir denk geliyorum. İhtimal var.

@Sercan Baydar Kesin bir şey söyleyemem bir konu aç ve beni etiketle bu sorun ile alakalı. Belki başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir tüm sistemini de belirt konuyu açarken.
EDİT:
Merhabalar. M.2 SSD aldım ve içini garantiye yollamak için boşaltım. İçerisinde sadece gereksiz dosyalar var ve kapasitesi boşalınca hızının artığını fark ettim. Yani SSD doldukça hızı düşüyor bu da bazı SSD'ler de görülebilen bir çeşit kronik sorun.

EDİT2: BX500 Garantiden geldi ancak serviste arıza olmadığı belirtilmiş. Bende testleri yapan arkadaşla görüşme sağladım. SSD'ye BIOS formatı atıldığını, yazılımının tekrar kurulduğunu ve kapsamlı testlerde bir sorun çıkmadığını söyledi. Bende sorunumun %75 doluluk oranlarında başladığını belirttim. Eğer bir sorun olursa tekrar garantiye yollayıp bizzat kendisine ulaşabilmem için servis numarasını söyledi. Sorun devam edecek olursa aynı arkadaşla iletişim kurup test ettireceğim ve değişim isteyeceğim.
EDİT3: BX500 SSD tekrar arıza verdi ve bende servise tekrar yolladım. daha önce almış olduğum servis numarasını 10 kez normal olarak numarayı 3 kez aramama rağmen hiçbir şekilde telefonlara cevap vermiyor Segment bilgisayar. Bıktım yemin ediyorum bıktım artık. Servise ikinci kez göndermeden önce detaylı olarak test ettim buraya atıyorum değerleri.

Son düzenleme:
Sıralı okuma yazma hızlarının düşmesi dolulukla alakalı olabiliyor. BX500'de sorunların Firmware güncellemesi ile düzeltildiği söyleniyordu. Firmware güncel değil mi?

Sıralı okuma yazma hızlarının düşmesi dolulukla alakalı olabiliyor. BX500'de sorunların Firmware güncellemesi ile düzeltildiği söyleniyordu. Firmware güncel değil mi?

Güncel. Pek çok yöntemi denedim, ilk garantiye gittiği Zaman'da BIOS'u tekrar kurup en son güncellemeyi kurmuşlar ancak sorun değişmedi. Hatta daha belirgin oldu. 960GB SSD'nin yarısını kullanabilmek de saçmalık.

Güncel. Pek çok yöntemi denedim, ilk garantiye gittiği Zaman'da BIOS'u tekrar kurup en son güncellemeyi kurmuşlar ancak sorun değişmedi. Hatta daha belirgin oldu.

Pek iyi bir model değil zaten. Yapılabilecek pek bir şey yok gibi. Gündelik kullanımda size sıkıntı çıkartmıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz. CrystalDiskInfo indirip uygulama açıldıktan sonra ekran görüntüsü atar mısınız?

SSD şu an garantide. Eğer değişim olmadan geri gelirse zaten tüketici hakem heyetine başvuracağım direk. Üstüne basa basa daha önce garantiye gittiğini ve arızanın tespit edilemediğini hala devam ettiğini ve %50 civarında başladığını servis kağıdına yazdım.
O programdan daha önce kontrol ettiğimde hiçbir sorun gözükmüyordu. Kendi programı ile de bakmıştım bir sorun yok diyordu. Isınma sorunu da yok maksimum 61 dereceyi gördü testleri yaparken.
EDİT: 1 Nisanda tekrar servise gönderdiğim BX500 960 iade edildi sonunda.
Yeni SSD için Konuma beklerim:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…