Çözüldü Crucial BX500 Isınma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Bugün elime ulaşan Crucial BX500 240GB modeli SSD çok fazla ısınıyor ve gördüğünüz gibi "Health Status: Failed" olarak gözüküyor. Bu modelin çok ısınan bir model olduğunu biliyorum, maalesef aldıktan sonra öğrenebildim, fakat ileride ısınması bir sorun teşkil eder mi? İade edecek kadar büyük bir sıkıntı mıdır?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 176
Çözüm
Kullandığınız yazılımın çıkış tarihi 2008. 12 yıl önceki bir sürüm olduğundan SSD desteği yok ve hatalı bilgi vermekte. Crucial BX 500 0°C ila 70°C arasında çalışabilir. Orada yazan 63°C bir sorun teşkil etmez.
Ben alalı 6 ay oldu. Bilgisayar fazla açık kalsa dahi 33 - 35 derece civarı genelde. Bu SSD için ısınıyor diye çok duydum ama canavar gibi çalışıyor. SSD için normal bir sıcaklık bence.

Ben alalı 6 ay oldu. Bilgisayar fazla açık kalsa dahi 33 - 35 derece civarı genelde. Bu SSD için ısınıyor diye çok duydum ama canavar gibi çalışıyor. SSD için normal bir sıcaklık bence.
HDTune programı üzerinden Health Status ne olarak gözüküyor? Benimkisi de 35 derece ama Health Status kısmında Failed yazıyor

Orada failed olarak gözükmesi normal değil. Aynı SSS'yi kullanıyorum bende sadece uyarı olarak gözüküyor. En fazla 36° olduğunu gördum.
Bence iade veya değişim isteyin.

Kullandığınız yazılımın çıkış tarihi 2008. 12 yıl önceki bir sürüm olduğundan SSD desteği yok ve hatalı bilgi vermekte. Crucial BX 500 0°C ila 70°C arasında çalışabilir. Orada yazan 63°C bir sorun teşkil etmez.

Çözüm

Geri
Yukarı